Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Varnenskaja 7-b, Bester Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Odessa, Varnenskaja 7-b, Bester Pub

    W 2011 roku w okolicy Odessy zaczął warzyć piwo nowy browarek, o nazwie Bester Beer.
    Niestety uzyskanie informacji gdzie dokładnie się on znajduje spełzły na niczym.
    Bo niby adres jest, że w wiosce Transportnik ew. Nadlimanski, brak ulicy brak numeru...
    Przerosło to moje możliwości podczas pobytu w Odessie, więc aby spróbować piwo z tego browarku, trzeba było znaleźć jakiś przybytek gdzie go leją.

    Wybór padł na bar Żar Ptica, który jest reklamowany jako lokal firmowy.
    Skromna bezpretensjonalna knajpka, wręcz osiedlowa, z neonem firmowym browarku.
    W większej budzie niewielka sala i barek, a na zewnątrz przykryty daszkiem ogródek piwny.
    Klientela miejscowa, aczkolwiek miejscowego piwa wielu nie piło.
    Bardziej schodziła wódeczka.
    Asortyment na dzień w którym byliśmy był niekompletny.

    *Lager svetłoje .
    Piwo jasne w cenie 14 i 11 Hrn za 0.5 i 0.3l

    *Wienskoje svietłoje. ( niedostępne w dniu wizyty)
    Lager wiedeński w tych samych cenach.

    *Barchatnoje.
    Ciemne za 15 i 12 Hrn.

    Dlaczego nie piszę nic o smakach?
    Ano z tego powodu, że każde z tych piw nosiło już oznakę nieświeżości w postaci nieprzyjemnej kwaśności, która dominowała nad innymi doznaniami smakowymi.
    Piwa są niefiltrowane i miały nawet gęstą piane.

    Najciekawsza jak piszą na stronie www browarku, jest zawartość ekstraktu w/w piw.
    Tak lager jak i wienskoje mają przedział 9.5-11.9 * a ciemne 13.2 - 16.4*.
    No chyba ten piwowar to na niezłej bani jest codziennie i jak mu się sypnie tak wychodzi.
    Z drugiej strony miłośnik ichniejszego piwa, ma wręcz magnes do wizyty w miejscowym barze, bo co przyjedzie nowa dostawa, to mają w sumie inne piwo.
    Jak tu nie spróbowac?
    Stylowo to samo, ale taki rozrzut w Blg powoduje, że każda warka się znacznie różni.

    Do piwa można jak na warunki Odesskie tanio zjeść, wybór dań i napitków jest nawet spory.
    Nie było mnie tam już kilka miesięcy i po oglądnięciu niedawno stronki browarku, widzę że knajpka nieco zmieniła wystrój wewnętrzny i nazwę na Bester Pub, więc w tytule uwzględniłem już aktualny szyld.
    Piwo które jest również lane do 2l Petów, ma swoje naklejki i takowe oraz podstawki, po uprzejmej prośbie dostaliśmy od obsługi.
    Szkła firmowego wówczas nie było.

    Jeśli będę jeszcze w Odessie, to myślę tam zaglądnąć, bo ta wizyta nie okazała się być reprezentatywna.

    Strona www browarku:


    Parę fotek z galerii:


  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Lokal zlikwidowany, na jego miejscu sprzedaż mięsa halal.
    Browarek ponoć zakończył swój żywot w 2016 roku.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎