Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Del Ducato, Golden Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Del Ducato, Golden Ale

    Lekkie piwo w stylu blond ale z włoskiego mikrusa Ducato, warzącego swoje produkty w Busseto oraz Fiorenzuola d’Arda (mój egzemplarz pochodzi z tego drugiego). Butelka 0,33l, alkohol 4,5%

    Barwa jasnobrązowo-złocista. Wyraźne zmętnienie, na dnie drobne pozostałości drożdży.
    Piana o drobnej teksturze. Po nalaniu redukuje się szybko do trwałego kożuszka na powierzchni.
    Przyjemny aromat zbudowany na rześkich cytrusowych i kwiatowych odcieniach z dominującą nutą grapefruita.
    Smak stonowany, klimaty cytrusowe (znów przede wszystkim grapefruit) dość szybko wygaszają się, ustępując miejsca wyraźnej słodowości, o chlebowym charakterze. Goryczka szczątkowa, chmiele o ziemistej nucie. Finisz dość łagodny. W zasadzie wyraźniejsze posmaki nikną bardzo prędko, pozostawiając na podniebieniu lekką, cierpkawą grapefruitową goryczkę.
    Nagazowanie na poziomie niższym niż średni. W połączeniu z wrażeniami smakowymi brak mi tutaj nieco rześkości.
    Butelka opakowana w elegancką etykietę, na której wykorzystano nieco zmodyfikowany klasyczny XIX wieczny japoński drzeworyt Wielka fala z Kanagawy Katsushiki Hokusaia.

    Piwo, które ciekawie się zapowiada, ale w miarę upływu czasu rozczarowuje. Do chmielenia użyto amerykańskich chmieli Athanum i Citra, co na pewno jest wyczuwalne w zapachu. W smaku, nawet jak na specyfikę stylu, jest za to zbyt płasko, trochę bez wyrazu. Warka do 02.2014. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎