Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Estonia, Tallin, Vaimu tee 1, Kodu Baar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    Estonia, Tallin, Vaimu tee 1, Kodu Baar

    Korzystając z dziewięciodniowego długiego weekendu wybrałem się do Estonii. Jednym z celów, jakie przed sobą stawiałem, było skosztowanie Koduõlu na wyspie Saaremaa. Niestety - podróż odbywałem autostopem, a okazuje się, że w maju mało kto na tę wyspę jeździ. Dlatego ostatecznie na Saaremę nie dotarłem.
    Tym lepiej, że dzień wcześniej trafiłem do Kodu Baaru. Jest to całkiem przyjemny lokal położony w piwnicy jednej z kamienic na tallińskiej starówce. Nie zamierzam pisać wiele o wystroju - ot, typowa "graciarnia".
    Ważne było co innego - Taako Pihtla Õlu z beczki. Piwo było bardzo dobre, kosztowało 3,20 euro za pół litra. Do tego z nalewaków były jeszcze m.in. Hoegaarden i Kriek, z butelki zaś na przykład piwa Fullersa i Brew Doga.
    Jeśli ktoś ma zamiar spróbować, jak smakuje "estońskie sahti", to polecam ten lokal.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎