Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Del Ducato, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Del Ducato, IPA

    India Pale Ale, chmielone po amerykańsku. Alkohol 6,5%, 15°P (za stroną browaru)

    Barwa złoto-pomarańczowo-brązowa. Spore zmętnienie. Przy dnie osad drożdżowy.
    Niezbyt duża, lekko kremowa piana. Mocno okleja ścianki. Opada do dziurawej szumowiny.
    Rześki, cytrusowo-kwiatowy aromat. W tle lekka słodkość odsłodowa i cień drożdży.
    W smaku w pierwszej chwili pojawiają się klimaty znane dla stylu - cierpki grapefruit, słodsze cytrusy. To pierwsze wrażenie natychmiast mija, ponieważ bardzo szybko pojawia się dość tępa ziemista nuta a piwo odsłania braki w treściwości. Finisz jest zbyt wodnisty. Goryczka niezbyt wysoka i momentalnie gaśnie w posmakach. Zostaje tylko cierpkość cytrusowej skórki.
    Nagazowanie jest całkiem wysokie, co odczuwa się w nieznacznym podszczypywaniu w język.
    Butelka 0,33l z utrzymaną w ciepłym nastroju samoprzylepną etykietą - zachodzące nad stylizowanym miasteczkiem słońce. Kapsel browaru. Śmiejemy się nieraz z marketingowych bzdur na naszych produktach. Ale to co ci Włosi wypisują to już naprawdę jest warte zrywania boków. Na etykiecie tylko wstęp. Chętnych poznania kontynuacji zapraszam na stronę browaru: http://www.birrificiodelducato.net/en/content/ipa-2/ - no poetycki autoerotyzm po prostu

    Nieco dziwne piwo. Jak na styl, ta IPA jest pozbawiona i wyrazistości i charakteru. Brakuje mu ciała i trzymającej za gębę goryczki. 6 w skali 1-10. (Ale dziewczyny mają naprawdę ładne )
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    Śmiejemy się nieraz z marketingowych bzdur na naszych produktach. Ale to co ci Włosi wypisują to już naprawdę jest warte zrywania boków. Na etykiecie tylko wstęp. Chętnych poznania kontynuacji zapraszam na stronę browaru: http://www.birrificiodelducato.net/en/content/ipa-2/ - no poetycki autoerotyzm po prostu
    Też wczytywałem się w te kwieciste opisy, choć absolutnie nie porównywałbym z bełkotami marketingowo/PR-owskimi - to zupełnie inna kategoria. Dla mnie świadczy to o entuzjazmie twórcy piwa, no i takim typowo włoskim, emocjonalno-autolanserskim stylu. W każdym razie opisy mi się podobają - zawsze to coś innego niż wciskanie kitów o wielosetletniej tradycji czy odkrytych recepturach z epoki dinozaurów...
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎