Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anadolu Efes, Efes Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    Anadolu Efes, Efes Extra

    EFES EXTRA, chyba jedyne mocne piwo produkowane w Turcji, podano na etykiecie że piwo zawiera 8 % alkocholu, i przy piciu wyraźnie czuje się ten alkochol, po jednej butelce nie sięgnołem po drugie, Efes raczej powinien skupić się na pilsach.
    Attached Files
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.
  • marcin_l
    Senior
    • 10-2001
    • 145

    #2
    Odp: EFES EXTRA.

    darek99 napisał(a)
    EFES EXTRA, chyba jedyne mocne piwo produkowane w Turcji, podano na etykiecie że piwo zawiera 8 % alkocholu, i przy piciu wyraźnie czuje się ten alkochol, po jednej butelce nie sięgnołem po drugie, Efes raczej powinien skupić się na pilsach.
    Teraz Efez został przejęty przez Tuborga.Etykieta się zmieniła (niestety nie mam zdjęcia etykiety, tylko swoje z puszką).

    Alkohol wyczuwalny ale bez przesady. Strasznie ciężkie. Ogólnie nic specjalnego.
    www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      Chyba rzeczywiście jedyne mocne. Nawet za mocne...

      Kolor złoty, dość jasny. Piana opada b. szybko, jest niska i drobnoziarnista. Nasycenie całkiem duże, zapach chmielowo-słodowo-alkoholowy. Smak wytrawny, mocna goryczka, wyczuwalny alkohol. Piłem je kilka godzin po zachodzie słońca; w południe, podejrzewam, może być zabójcze... nie polecam, w każdym razie.

      Występuje w wysokich butelkach 0,5 i puszkach, warzone przez Anadolu EFES Biracılık ve Malt San. A. Ş. Istanbul.

      PS. Etykieta się faktycznie zmieniła, jest w drodze do galerii www.browar.biz.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • ajos
        Member
        • 09-2004
        • 91

        #4
        No to jedziemy

        Kolor: Jasna słoma, jak na mocne bardzo jasny, pasujący raczej do lekkiego pilsa
        Piana: Słaba, drobnopęcherzykowa, szybko opada
        Zapach: Dość mocny, czuć chmiel i alkohol
        Smak: "Ostry" - czuć tylko mocną goryczkę i alkohol.
        Nasycenie: Spore, bąbelki przyjemnie drapią gardlo.
        Opakowanie: puszka, etykieta średnia, bez fajerwerków.

        W sumie niezbyt dobre mocne piwo, do wypicia jeden raz jako ciekawostka.

        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #5
          Pić tylko mocno schłodzone...
          Attached Files
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          • domus
            Junior
            • 09-2005
            • 16

            #6
            Piwo otrzymane wraz z innymi po pobycie członka rodziny na tureckich wakacjach.

            Kolor: Słomkowy, zadziwiająco jasny jak na piwo mocne
            Piana: 2-3cm, które po kilkudziesięciu sekundach redukują się do grubopęcherzykowego kożuszka by po kolejnej minucie zniknąć całkowicie
            Zapach: Mało piwny zapach, czuć głównie alkohol
            Smak: Słód podprawiony alkoholem, a do tego mocna goryczka. Na początku, kiedy było mocno schłodzone jeszcze do przyjęcia, ale z czasem czuć już głównie alkohol
            Opakowanie: Puszka

            Nie pijam mocnych piw, dlatego trudno mi oceniać na tle innych, jednak dla mnie było to zbyt wiele. Smak nie wyróżnia się niczym, przypuszczam, że nasze mocne koncerniaki smakują podobnie. Ja w temperaturze 21C przed telewizorem pod koniec degustacji miałem ciężką głowę, więc tym bardziej nie wyobrażam sobie "raczyć" się tym napitkiem w tureckich 30-stopniowych upałach.

            Comment

            • Radical
              Senior
              • 03-2008
              • 145

              #7
              Piwo Tureckie za równowartość 4zł.


              Kolor: Jak na taką moc jest stanowczo zbyt blade.
              Piana: Dziurawa, zostawia drabinkę na pokalu.
              Zapach: Mocny alkohol i słodowy smród... Bardzo podobny do rozgazowanego Okocimia Mocnego.
              Smak: Gorzkie piwo z posmakiem moco alkoholowym. Zero głębi.
              Nasycenie: Średnie, gaz po przelaniu do pokala ucieka szybko, tak więc połowa piwa zostaje lura.
              Opakowanie: Butelka firmowa z ładną etykietką. Etykietka krzywo przyklejona.
              Uwagi: Ze względu na krajowy asortyment, piwo nie warte zainteresowania.
              Radical.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎