Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Semafornyj Pereułok 4, Restoran Bohemskij

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Odessa, Semafornyj Pereułok 4, Restoran Bohemskij

    Одесса - Ресторан Богемский , пер. Семафорный, 4

    Kolejny browar restauracyjny odwiedzony w Odessie, mieści się w centrum handlowym Plaza-Planet zwanym również '' Na Starofontanskoj'', niedaleko głównego dworca kolejowego.
    Przez okna widać końce jego peronów, ale ten kto zna realia długości składów pasażerskich na Ukrainie, tego nie zdziwi że do samego dworca jest dobrych kilkaset metrów.

    Jak to bywa w obiektach które są częścią molochów jak centra handlowe, z zewnątrz nawet nie wiadomo gdzie sama restauracja sie znajduje, natomiast wewnątrz jest kilka reklam kierujących zainteresowanych na drugie piętro.
    Zaraz po wejściu do głównej sali, wita nas pani siedząca w jakby kantorku i pyta o rezerwacje przy jak się okazało zupełnie pustej sali.
    Troche to wszystko nadęte i zbyt oficialne.
    Brakuje jeszcze łysego cerbera w drzwiach.
    Sama sala ciekawie urządzona, przez środek ciągnie się bar w kształcie prostokąta wokół którego są siedzenia, natomiast dookoła pod ścianami i oknami są stoliki.
    Już od samego wejścia, w oczy rzucają się kadzie połyskujące miedzią.
    Jest kilka fajnych lóż gdzie i tak miękie sedzenia mają dodatkowe poduszeczki pod siedzenie, ale reszta stolików jest z takimi zwyczajnymi krzesłami które nie tworzą zbyt przytulnej całości.
    Są jeszcze dwie inne salki, każda w innej tonacji.
    Wystrój jak dla mnie niezupełnie dopracowany.
    Ale może to tylko takie moje subiektywne spostrzeżenie.

    W nazwie i zamyśle jest to knajpa czeska, więc i w menu muszą się znaleźć dania tradycyjnej kuchni czeskiej z opisem w tym języku.
    Z tego co słyszałem na początku działalności kucharzem był Czech, który jednak wrócił już do ojczyzny.
    Ale najpierw może wlejmy coś do gardła.

    Piw trzy rodzaje.
    *Bohemskoje Svietłoje - jasny pils 11*, 4.5%
    Bardzo lekki wręcz wodnisty i słabo nachmielony. Taki sobie
    *Bohemskoje Tiemnoje - ciemny lager 13*, 5.5%
    Piękna czarna barwa, harmonia smaku między karmelem a kawą.
    Najlepsze.
    *Bohemskoje Krasnoje- czerwony czy też rubinowy lager.
    Jego dane techniczne pozostały zagadką, natomiast w smaku jak dla mnie jeśli chodzi o Blg, to myślę że to coś jakby pośrodku między pozostałymi piwami czyli 12*
    Piwo posiada wyraźniejszy smak słodowy i ładną rubinową barwe.
    Może być ale szału ni ma.

    Wszystkie piwa w jednej cenie: 22 i 19 Hrw za odpowiedno 0.5 i 0.3l (mimo że w menu na własnej stronie ceny są niższe)

    Zakąski do piwa jak i ciepłe dania w dużym asortymencie, a ceny raczej wysokie.

    Urządzenia browaru pochodzą ze słowackiej firmy Blonder a działalność tego przybytku zaczęła się w 2008 roku.
    Piwa nalewane są do własnego szkła, ale w jednym typie.
    Podstawki firmowe, też są.

    Kilka fotek:




    Restauracja czynna w godz. 11.00 - 23.00
    Własna strona: http://www.bogemsky.od.ua/
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎