Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zedazeni, Khevsuruli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Zedazeni, Khevsuruli

    Lager z gruzińskiego browaru Zedazeni w Sagurami, na północ od Tbilisi (http://www.geobeer.ge/). Browar zaprojektowany przez czeską firmę ZvuPotez. Obecnie warzone są trzy piwa - Zadazeni (o którym pisał pół roku temu kloss), Khevsuruli oraz licencyjne König Pilsener. Khevsuruli ma 12% ekstraktu i 5% alkoholu.

    Barwa ładna, bursztynowa, klarowna, przypomina nieodparcie vienna lagera.
    Piana jasnobeżowa, o średniej teksturze. Wysoka po nalaniu, stopniowo opada do wyraźnej i całkiem trwałej szumowiny. Umiarkowanie oblepia ścianki szkła.
    Dalej też się zgadza, miękki, lekko słodkawy aromat słodów, przypominający wiedeński lub monachijski, choć skład, jeśli w ogóle jest podany, to tylko po gruzińsku.
    Smak delikatny, wycofany i nieco rozwodniony, ale nie jest tragicznie. Wyraźna słodowość, o lekko zbożowo-chlebowym charakterze. Trochę zbyt niska goryczka. Finisz arcyłagodny. Posmaki szybko nikną.
    Nagazowanie przeciętne. Pasujące.
    Brązowa butelka 500ml oklejona w etykiety z ornamentyką na gruzińską stylistycznie modłę. Egzotyczna, ciekawa. Kapsel z napisem Traditional Beer. Poza tym (i nazwą piwa) reszta w języku gruzińskim. Na kontretykiecie nalepiona nalepka importera - Marani 1915 Sp z o.o.

    Piwo sympatycznie prezentujące się na półce w sklepie, a także dobrze się zapowiadające w szkle. Zaskakuje odmienną od oczekiwanej dla przemysłowego produktu z tego rejonu świata barwą. Posiada dość ciekawy aromat, potem jednak wrażenia nieco bledną. Choć jakichś wyraźnych wad smakowych nie stwierdziłem, to brakuje tutaj charakteru i nachmielenia. Całościowa ocena - 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Piwo ma ładną bursztynową barwę.
    Piana średniowysoka, dość szybko opada, zostają niewielkie wysepki, zostawia ślad na szkle.
    Zapach słodowy, średniointensywny.
    Smak słodowy, niewielka goryczka, piwo wodniste.
    Wysycenie średnie.
    Opakowanie bez zmian.
    Piwo takie sobie, nie ma w nim nic, żeby chcieć do niego wracać.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Puszkę z tym piwem wypatrzyłem w małych delikatesach "U Bartosza i Woyciecha" na Stryjeńskich. Przyciągnęło mnie oryginalne wzornictwo, w zasadzie takie, jak na etykiecie butelki.
      Mnie też zaskoczył intensywny bursztynowy kolor piwa, sugerujący moooocnego lagera. Piana brudnobiała, nietrwała, na pamiątkę zostaje milimetrowy kożuszek.
      Zapachowo znowu jak mocny słodowy lager - słód i powiew alkoholowy. Smakowo też dziwnie - dalej w kierunku "mózgotrzepa" jakiegoś - silny smak winno-alkoholowy.
      Całkiem sporo bąbelków. Puszka w barwach powyższej etykiety, z gruzińską czcionką. Chyba pierwszy raz piję piwo z Gruzji - Grigorij Saakaszwili byłby ze mnie dumny .

      Comment

      • badejza
        Senior
        • 03-2009
        • 277

        #4
        Piana: bardzo wysoka, drobnopęcherzykowa, trzyma się długo, oblepia szkło [5]
        Zapach: alkohol, słód; taki typowy dla mocnego eurolagera [2,5]
        Smak: Głównie słód, aromaty karmelowe, chmiel obecny, ale niezbyt go dużo [3]
        Opakowanie: butelka 0,5l typu, nazwijmy to "van pur"; etykieta w stylu jakiejś ceraty czy haftu, plus za podanie nazwy w alfabecie łacińskim [3]
        Uwagi: piwo jako żywo przypomina mi Warkę Strong, chociaż woltażem do niej nie pasuje (alk. 5,0% obj.; eks. 12% wag.). Przyjemnie było spróbować egzotyki. Kapsel do kolekcji. Kupione na Giełdzie Birofilów w Poznaniu.
        Chamstwo w państwie, Panie.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Kolor - piękny, bursztynowy z odcieniem rubinu
          Piana - jasno bezowa, zwarta, mocna, utrzymywała się długo, osadzała się na szkle małymi krzaczkami
          Zapach - kwiatowo-słodowy
          Smak - pełne, treściwe, chmielowo-owocowa gorycz na mocnym słodowym posmaku, całość jest wytrawna, doskonale skomponowana
          Gaz - bez zarzutu
          Opakowanie - podoba mi się, oryginalne na tle innych

          Jak dla mnie najlepsze butelkowe piwo jakie piłem
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak dla mnie najlepsze butelkowe piwo jakie piłem
            Ale tak w ogóle, czy tylko w Gruzji?Bo ja gruzińskie piwa generalnie odebrałem jako mocno słabe, wiec być może Kvesuruli jak na Gruzję może robić za numer jeden, ale wszechświatowo to przypuszczam, że wątpię.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
              Ale tak w ogóle, czy tylko w Gruzji?Bo ja gruzińskie piwa generalnie odebrałem jako mocno słabe, wiec być może Kvesuruli jak na Gruzję może robić za numer jeden, ale wszechświatowo to przypuszczam, że wątpię.
              Oczywiście, że chodzi mi tylko o kraj
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Najlepsze piwo z tego browaru.
                König Pilsener - średnie, Zedazeni - standard, niczym się nie wyróżnia.
                Piwo przyjemne w odbiorze, pije się z przyjemnością.
                Wersje puszkowe: 0,5 oraz 0,33 l
                Attached Files

                Comment

                • manslow
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 237

                  #9
                  Naj...z Gruzji

                  Browar Kazbegi, piwo lane do plastikowych butelek o pojemności 1,5 i 5,0 litrów bezpośrednio w browarze. Zgadzam się, że piwa gruzińskie nie powalają ale mnie właśnie to piwo smakowało tak, że o innych szybko zapomniałem, super.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    W miarę solidny lager, o wiele ciemniejszy od naszych rodzimych. Słodowość w porządku, chmielenie nie powala, piana także, wysycenie w porządku. Wypite bez jakiś negatywnych doznań.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Bursztynowy, klarowny.
                      Piana: Biała, obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
                      zapach: Słodowy z nutami biszkoptowymi.
                      Smak: Średnio treściwe. Słodowość z nutami chlebowo-biszkopotowymi podobnymi jak w zapachu i dosyć niską, ale jednak nieźle zaznaczoną, czystą goryczką.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Ogółem: Nic specjalnego, ale można wypić bez krzywienia się.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #12
                        Piwo importowane jest do Polski i doczekała się etykiety po polsku, na której wskazują że ten amber lager ma 4,9% alk.

                        Aromat - głównie słód karmelowy
                        Piana - wysoka, umiarkowanie trwała, zostają krzaczki i trochę na szkle
                        Barwa - bursztynowy z odrobiną brązu, klarowna
                        Wysycenie - średnie, musujące
                        Smak - słodowy z karmelem i podpiekanymi tonami, leciutki chmiel, łagodna goryczka, ale długa i wyraźna w posmaku
                        Treściwość - pełne

                        Dobrze pijalne, przyzwoite piwko.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          Zdjęcie: Click image for larger version

Name:	P1130449.jpg
Views:	10
Size:	24,6 KB
ID:	2339310

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎