Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostrava

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Czechy, Ostrava

    Ogromne, przemysłowe miasto, choć jest to raczej pozostałość po tzw. minionym okresie. Miałem ambitny zamiar spenetrować Ostrawę w ciągu paru godzin, jakie miałem do dyspozycji, niestety skończyło się na dwóch lokalach.

    Bar dworcowy
    w Czechach w odróżnieniu do naszego kraju, na dworcach leją piwo z beczki. W tym konkretnym przypadku Branika i Ostravara. Są też butelkowe: Radegast Premium, Ostravar oraz Velkopopovicky Kozel

    ASTORIA - Masarykovo Namesti
    Bardzo przyjemna restauracja i kawiarnia (ta druga dla niepalących). Do smacznych dań (sprawdzIłem ) podają:
    -Budveisera 10* i 12* w kuflach i szklankach 0,3 0,5 i 1 litra (odpowiednio - 11, 16, 28 kC za 10* oraz 13, 20, 36 za 12*)
    -Velvet - tradycyjnie 0,4 l. 25 kC)

    I to by było na tyle. Może kiedyś wwpadnę tu na dłużej, wtedyuzupełnię raport
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    Bazaar Cafe Club, ul. Skroupova 8 (lub 4)

    knajpka z ogródkiem Pilsnera po drugiej stronie ulicy.

    w sumie nic ciekawego i do tego bardzo drogo.

    Pilsner Urquell w promocji po 22KC.
    ze względu na brak Pilsnera można napić się Radegasta już po niepromocyjnej cenie 28 KC.

    Obok w międzyczasie otworzył swe wrota klub muzyczny...
    100-Dola mieszczący się w piwnicy obok. nie sprawdziliśmy go jednak ze względu na zupełne zapełnienie żołądkowe...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      Okolice ul. Stodolni

      -------------------------------------
      uwaga - knajpy w tej okolicy w niedziele czynne są dopiero po 16.00 (zdecydowana większość), ponieważ zwykle w soboty są otwarte niemal do świtu. reszta dni raczej normalnie, ale bezpiecznie bedzie zjawić się wczesnym popołudniem, po ok. 19 w piątek/sobotę miejsc już generalnie nie ma i wszystko jest zapchane
      -------------------------------------



      ul. Podebradova (boczna Stodolni)

      Kongo – restauracja z dobrym jedzeniem, na której nie zawiedliśmy się po raz kolejny. miła obsługa, szeroki wybór dań (90-120 koron wystarczy), główny nacisk na orient, choć zauważyłem że prilouchy zwykle te same. Cesnekowe opekane brambory calkiem niezłe. Wystrój od roku ten sam, wszystko w kolorze żólto-szarego piasku, siedzenia z bambusa, na ścianach wojownicy plemienni z dużym przyrodzeniem

      Z piwa:
      - Starobrno Svetle (nazywane tutaj Starovaclavske jeśli dobrze pamiętam)
      - Starobrno Cerne (j.w.)
      - Rezane – już Pjenknik pisał w temacie giełdowym – perfekcyjnie nalane – dwuwarstwowo, jakieś zdjęcia są, to wkrótce będzie można pokazać
      - Baron Trenck 14 – podawany w pokalu
      wszystkie piwa ok. 18-22 koron. Jeszcze trochę butelkowych ale nic ciekawego, chyba że wolisz Corone, Millera etc.

      Podążając dalej Stodolni (w stronę ul. Nadrazni) jest wiele knajp, odwiedziliśmy:

      Bastion (chyba tak to było) naprzeciwko Helax’a

      ciemny, dość ciasny lokalik, ceny wysokie, ale z piwa jest m.in. :
      - czarny Kelt Stout – 33 KC (0,4)
      - Hoegaarden – coś ok. 45 KC – jeśli chcesz bez cytryny – musisz powiedzieć przy zamawianiu, podawany półlitrowym wiadrze Hoegaardenowskim
      - Cerny/Cerveny Drak – 40 KC (butelka)
      reszty nie pomnę

      Helax – kilka obszernych sal, ogródek (gdy jest odpowiednio ciepło, jak bylismy dwa razy – raz był czynny), sala barowa, sala dyskotekowa (od ok. 21.00 wstęp jest płatny, gdy jest disco ) wystrój militatrno-myśliwski (niektóre gadgety całkiem monstrualne)
      miła obsługa.
      Z piwa:
      - Bernard 12
      - Bernard 14
      - Bernard 13 cerne
      wszystkie pyszne, ok. 25 KC, dostepne w firmowych kuflach i szklankach
      innych (butelkowych) piw nie testowaliśmy bo nie było po co

      ul. Musorgskeho
      Murphy’s (była inna nazwa, ale nie pamiętam)

      Wystrój spartański, poobdrapywane stoly i sciany, dające ciekawy efekt koncowy. Zaobserwowałem dwie sale wokół baru, drogo. Muzyka: raz czuć wyspiarskie brzmienie rockowo-bluesowe, chwile pozniej tekkno.

      Z wajchy:
      - Murphy’s Stout 40KC
      - Murphy’s Irish Red (zepsuty) KC
      oba nalewane za pomocą stylizowanych na angielskie/irlandzkie nalewaki z dużą pompką do nalewania real-ale
      krótko zabawiliśmy tutaj.

      Dalej ta sama ulica, na przeciwko
      pizzeria

      wystrój stonowany, wyglądało ciekawie – opisu oczekujcie od Pjenkników lub Kocurów.

      To chyba tyle co zdołaliśmy zwiedzić w tym rejonie. Zostało jeszcze ze 30 knajp do odwiedzenia.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        No wiecie? Pod latarnią najciemniej? A o 'U Hynku', gdzie odbywała się giełda, nie łaska wspomnieć?

        U Hynku ul. Zavodni 68, Ostrava-Hrabuvka

        Porządna, obszerna karczma z dużymi stołami i piwnymi rzeźbami na ścianach.

        Ostravar za 16,5 korony (0,5 l)
        Staropramen Granat (polotmave) za 16 koron (0,4 l)
        [w karcie był równiez Staropramen Cerny, ale nie lali]

        Żarcie - jako trawożerca w CzechoSłowacji jem przeważnie smażony ser (w Kongu urozmaiciłem sobie smażonymi czempionami... eee... pieczarkami), ale w Czechach jest o tyle ciekawiej, że smażą różne gatunki sera. U Hynku wciągnąłem smażony ser pleśniowy i gorąco polecam. Cena około 60 koron.

        Muzyka: szczęk szkła i gwar. Atmosfera: wydatne brzuchy, wąsy, kraciaste koszule, piana wyciekająca ze szklanek.

        Minus: jak prawie wszędzie w Ostrawie, piwo jest niedolane...

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          errata:

          - knajpka/restauracja w której odbywała się giełda zwie się:
          "U Chylku"
          - knajpka nazwana przeze mnie "Bastion" to w rzeczywistości: "Bastila"
          - wspomaniana Pizzeria na Musorgskeho ma nazwę "Pizza Q96"
          - knajpa z piwem Murphy's ma nazwę "Black Horse"
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Może ktoś wie, na jakiej ulicy w Ostrawie - Trzebowicach znajduje się Bar Cora?
            Wyszperałem, że podają tam piwo Janáček z Uherskiego Brodu.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Z kolei w dzielnicy Zábřeh jest jakiś bar/klub/piwnica/restauracja o nazwie BUNKR, gdzie leją Lašskiego vulkána z Kopřivnicy. Tylko gdzie to jest?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • bastion
                PremiumUżytkownik
                • 10-2006
                • 1117

                #8
                Widzę że przygotowania do wizyty w Czechach, w toku.
                Niestety Beerborec nie podaje wszystkich adresów knajpek.
                W wypadku'' Bunkra'', Zauważ ze ostatnie piwo było spożyte 9.07. 2007
                Na stronie minibrowaru z Koprivnice jest adres: http://www.chacharek.cz/restaurace.html
                Tutaj obecnie dodają swoje piwo.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Tak, przygotowania trwają - myślę o wyprawie w maju, ale już teraz zacząłem się dokładnie przygotowywać, browary mam opracowane, a teraz rozpracowuje vlaki i busy Oczywiście głównym celem są wszystkie okoliczne minibrowarki. Ostrava to tylko dokładka a może i punkt wypadowy. O tym zadecyduję później, gdy już ustalę poza browarami listę pubów z ciekawym piwem.
                  Zauważyłem datę wpisu na beerborec, ale co szkodzi wpaść i sprawdzić. Lokal U Kena też nie jest taki pewny, bo piszą tylko o Ostravar 12° i Budvar 10°, nic o Chacharku. Ale to nic i tak zamierzam odwiedzić Chacharka u żródła, a w Ostrawie szukam przede wszystkim piw z głębi Czech.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Ostrava to prawie piwna pustynia, wszędzie Ostravary i Radegasty. Ale nie jest beznadziejnie, ba z każdym rokiem sytuacja się poprawia. Co prawda nie napijemy się już Slezana kawałek od Hobita, ale w zamian mamy np. miejsce z rotacyjnymi beczkami z mniejszych browarów (punkt 4). Przybyło także trochę miejsc ze Svijanami. Oto moja subiektywna lista, gdzie warto zajrzeć. Zacznę od miejsc oczywistych.

                    [najważiejsze]:
                    01. Minipivovar Quasek, Přívozská 34
                    02. Zámek Zábřeh, U Zámku 42/1
                    03. Pivovar Ostravar, Hornopolní 57 [nie mam pewności czy to nie to samo co punkt 10]
                    04. Billard Club Taxi Bar, Gen. Hrušky 1233 - - Polička, Svijany, Krakonoš, Rohozec, Černá Hora, Vyškov; na początku roku były też: Koníček, Hukvaldy, Rohan
                    05. Pivnice Bílý Slon, Předškolní 8 - Polička
                    06. Bar Cora, Třebovická - Janáček
                    07. Nora, Pavlouskova - Krakonoš
                    08. Orbis, Sokolská 22 - obok stałych Radegasta i Ostravara 1 nalewak rotacyjny, np: - Rychtář: 12, Svijany, Bernard, Černá Hora
                    09. Pod Parohama, Husarova 120/60 - Hukvaldy
                    10. Restaurace Pivovarská, Cihelní 27 - Avar
                    11. Restaurace Šimek, Bílovecká 105 - Avar
                    [pozostałe]:
                    12. Bar Maleda, 17. listopadu 677 - Lobkowicz
                    13. Dílo, Poštovní - Bazal
                    14. Frisco, Podroužkova - Avar
                    15. Garage centrum restaurant, Zahradní 1917/4 - Garážmistr (Biovar)
                    16. Pivní bar Medová Chýše, Nad Porubkou 2801 - Svijany, Bernard
                    17. Klub Hudební Bazar, Nádražní 3136/138a - Svijany
                    18. Kavárna Minikino, Kostelní 3 - Bernard
                    19. Kotva, Výškovická - Černá Hora (brak pewności czy nadal jest)
                    20. Královský šenk, Třebovická - Krušovice, Březňák, Starobrno
                    21. Marica, Mongolská 1538 - Avar, Golem (skąd to jest?)
                    22. Mirror Pub, Českobratrská 9 - obok Radegasta i Kozla może być tu Master czy Hoegaarden
                    23. Hospůdka Na lipce, Lipka - Svijany
                    24. Na Ščučím, Paskovská - Litovel
                    25. Pivnice Střelnice, Střelniční - Avar
                    26. Restaurace Astra, 28.října 2950 - Avar (smakowe), Bazal
                    27. Restaurant Maxim, Macharova 16 - Svijany
                    28. Rock and Roll Garage, Martinovská - Garážmistr (Biovar)
                    29. Sangria Restaurant, 28. října 812/252 - Svijany
                    29. Stará Kuželna, Na Baranovci 347 - Svijany
                    30. U Doktora, Tyršova 25 - Radegast [samoobsługa, automaty do nalewania przy stolikach]
                    31. U Mámy, Pustkovecká 45 - Svijany
                    32. U Sudu, Myslbekova 13 - Polička
                    33. U Zlatého Lva, Opavská 42/117 - Bazal
                    34. Wagon Club, Studentská 6224/1a - Svijany

                    Szczegóły na mapie.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ostrava to prawie piwna pustynia
                      1 browar przemysłowy, 2 minibrowary, kilka knajp z kolejnymi mini i jeszcze więcej z innymi niesztampowymi. Podczas konkursu "Wiosenna nagroda piwowarów" - konkurs prowadzony wśród piwowarów z mini i restauracyjnych (zgłoszonych ok. 150 piw) Quasek na dodatek zajął 2. miejsce w ciemniakach. Wiem, że jak 3. miejsce pod względem wielkości z miast czeskich mogłoby być lepiej, ale i tak chętnie przyłączyłbym się do piwno-pustynnych ostrawskich beduinów

                      A sam spis - świetna robota

                      Mam tylko pytanie czy kultowy bar u Šimka to obecnie Restaurace Šimek, czy to tylko oficjalna nazwa? Dla mniej zorientowanych - to pierwsza oaza na trasie nomadów Północy

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pisząc o pustyni miałem na myśli szeroką dostępność marek z całej republiki, a nie tylko lokalnych. Gdy tworzyłem mapę było dużo gorzej, chyba że nikt wtedy nie informował o ciekawych lokalach na beerborcu. Zresztą być może nadal kilak miejsc nie zostało jeszcze na tym serwisie odkrytych.
                        Co do Simka to nie wiem jak jest oficjalnie, skoro Czesi nie przywiązują do nazw znaczenia, podając przykłądowo 'Simek', 'U Simka', restaurace, hospoda, bar... to co ja się będę tym przejmował
                        Last edited by Pendragon; 02-09-2011, 09:09.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • orw14
                          Junior
                          • 05-2015
                          • 3

                          #13
                          Witam.

                          Na dniach wyląduję w Ostrawie i mam takie pytanie. Jest tam gdzieś jakiś browar, który można zwiedzić, a po wszystkim napić się świeżego piwa? Ewentualnie jakaś dobra restauracja, w której można i wypić, i dobrze zjeść?

                          Pozdrawiam.
                          Last edited by orw14; 19-05-2015, 18:32.

                          Comment

                          • arturroxx
                            Member
                            • 10-2002
                            • 94

                            #15
                            Jeśli chodzi o jakość piwa to Biovar/Quasek w centrum jest najlepszą opcją. Najlepsza kuchnia i niezłe piwo jest w browarku Pikard/Zabrech, ale tu jest dość drogo. Garaż na Martinowie można sobie raczej odpuścić, mocno przeciętne piwo i kuchnia, w dodatku daleko od centrum. Dobrym wyborem jest Pub U Segala, świetny wybór piw z małych browarów, ale tam nie ma ciepłej kuchni. Wystarczy jednak wyjść z lokalu i po przeciwnej stronie jest restauracja.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎