Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, #MashTag

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    BrewDog, #MashTag

    Wariacja na temat American Brown Ale.
    7,4% alk, 95 IBU, chmiele: Nelson Sauvin, Motueka, Pacific Gem, leżakowane z płatkami dębowymi i orzechami laskowymi (nie wiem czy chodzi o część jadalną czy może łupinkę

    Kolor ciemnobrunatny.
    Piana niska ale trwała.
    Aromat na początku cytrusy, pod nimi czekolada, słodowość, orzechy, lekka wanilia, może minimalna dębowość.
    Smak cytrusy, słodowość, dość wybijający się alkohol, goryczka średnia, trochę ściągająca, nie czuć 95 IBU, wysycenie średnie, finisz orzechowo-czekoladowy.

    Piwo z potencjałem, aromat fajny ale w smaku nieułożone, szorstkie, ze słabym balansem, może powinno poleżakować to by było lepsze.
    Last edited by x57; 09-08-2013, 23:03.
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Mam podobne odczucia, tyle że żadnych cytrusów nie wyczułem. Szorstkie i mało zbalansowane, jakby lekko drożdżowe, po ogrzaniu wchodzą nuty porterowe, goryczka miesza się z palonością.
    Last edited by żąleną; 17-08-2013, 19:48.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Piłem w Piwotece - smaki porterowe, jak najbardziej, ale skoro było anonsowane jako brown ale, to raczej nieporozumienie...
      Chyba bardziej Polish Porter Ale
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • McMac
        Junior
        • 06-2007
        • 19

        #4
        Alc. 7,4% Vol, butelka 330ml, termin do 20.05.2014

        Barwa: ciemny brąz, klarowne.
        Piana: spora, do końca pozostaje niska pierzynka, ładnie zdobi szkło, drobna, beżowa.
        Zapach: czekolada, trochę paloności.
        Smak: wytrawne, czekolada, ciemne słody, lekko wyczuwalny alkohol.
        Goryczka: dość niska, krótka, poprawna.
        Opakowanie: typowe dla BrewDoga, estetyczne, ładna kolorystyka, kapsel firmowy.

        Fałkiem ciekawe piwo, przyjemnie się pije. Zawodzi goryczka - BrewDog podaje na stronie 95IBU, ja dałbym mu maksimum 50IBU. Orzechy w składzie to chyba tylko bajer marketingowy. Skojarzeń porterowych większych niż przy innych ciemnych piwach nie stwierdzam. Piwo bardzo przyjemne - miła odmiana.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2836

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #6
            kolor: ciemno-brązowe, w szkle czarne pod światło rubinowe
            piana: drobna beżowo-brązowa, redukuje się do koronki z niewielkim kożuszkiem
            zapach: czekoladowo- orzechowy, dębina z płatków występuje
            samk: głównie czekolada, i orzechy, alkohol wyczuwalny trochę przeszkadza, goryczka średnia do wysokiej lekko ściągająca, piwo średnio wytrawne lekko winny smak po delikatnym ogrzaniu
            wysycenie: średnie lekko szczypiące w podniebienie.

            Comment

            • profilone
              Member
              • 05-2013
              • 33

              #7
              Mam podobne odczucia co Iron. Przeogromna paloność i kawowość co w smaku daje świetne efekty, ale to chyba nie do końca stylowe?
              Orzechy być może gdzieś lekko dochodziły do głosu na finiszu, ale chyba to bardziej autosugestia, albo po prostu znalazłem je bo szukałem. Gdybym o nich nie przeczytał wczesniej to raczej bym ich nie wyczuł.
              Aromatów chmielu specjanie nie wyczułem, ale to chyba wina tego, że piłem je dopiero wczoraj i mogły się ulotnić w czasie tych kilku m-cy.
              Na pewno kupię Mashtaga AD 2014 bo tym razem sam brałem udział w głosowaniu i ciekaw jestem co z tego wyjdzie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎