Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leipzig, Bayrischer Platz 1, Bayerischer Bahnhof

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Leipzig, Bayrischer Platz 1, Bayerischer Bahnhof

    Dworcowa restauracja oraz browar Gose (piwo było dostępne na tegorocznej Birofilii). Dworzec chyba dziś nie działa, bo tory są zdjęte, ale w mieście trwa wielka budowa tunelu kolejowego. Miejsce trochę odstrasza turystów, bo odgrodzone płotem budowlanym, mimo to pozostałości dworca są pięknie odrestaurowane.
    Jedzenie bardzo smaczne w cenach normalnych nawet jak na polską kieszeń. Poza osławionym Gose, warzą również: ciemne, Pils, ciemną pszenicę oraz ostatnio Amarillo Express (pale ale przyprawiane w 100% chmielem Amarillo).
    Niestety ze względu, że Lipsk był tylko punktem w naszej podróży autem, wzięliśmy z żoną tylko małą szklaneczkę Gose do posiłku, dla klimatu. Ceny 2,5E za 0,3l, 3,5E za 0,5l, 9,9E za piękną historyczną butelkę 0,7l. Innych piw niestety nie spróbowałem, można wziąć na wynos, ale w ładnej 2l butelce, za dużo, za drogo dla mnie.
    Wafle leżą na stołach można brać, butelka dla kolekcjonerów wartościowa. W karcie po niemiecku i angielsku jest historia stylu i jego opis. Instalacja Kaspar Shulz stalowa, od zewnątrz powlekana miedzią.
    Tanki fermentacyjne i leżakowe w podziemiach, niewidoczne dla gości, ale są zdjęcia przy toaletach dla ciekawych. Generalnie ciekawe oko zobaczy prawie wszytko, włącznie ze starą makietą dworca.
    Podczas wycieczki po Lipsku nie widziałem więcej innych Gose, może tylko oni warzą, a może to dlatego, że była niedziele.
    Generalnie Lipsk zrobił na nas pozytywnie architektoniczne wrażenie, pięknie łączą historię i extra nowoczesność, w którą wplata się brutalny styl moskiesko-MDMowo-NRDowski.
    Piwo Gose pierwsza klasa .

    Strona browaru http://www.bayerischer-bahnhof.de/de...ite/index.html
    Last edited by Kazimierz_W; 16-08-2013, 00:47. Powód: zapomniałem dodać adresu strony www
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Minął ponad rok i budowa trwa nadal. Aby dotrzeć do wejścia trzeba się przebić przez osłony z pewnymi wątpliwościami czy aby wchodzę legalnie na teren dworca. Po spojrzeniu w okna wątpliwości się tracą.
    Gose 0,5 l kosztowało 3,45 Euro. Były też dostępne wersje z różnymi syropami oraz Weizen, Schwarz i Pils.

    Piękne miejsce. Na wejściu wita nas stary drewniany wagon (prawdopodobnie piwiarka) która chyba zakonserwowana jest kreozotem, stąd unosi się lekki, bajeczny zapach... kolei
    Last edited by Gringo; 24-09-2014, 21:27.

    Comment

    • ElDesmadre
      Senior
      • 05-2010
      • 155

      #3
      Potwierdzam, miejsce jest piękne i w zasadzie do niczego nie można się przyczepić. Zjadłem tutaj najlepszą golonkę, wypiłem najlepszego schwarza, jednego z najlepszych dunkelweizenów i najbardziej przechmielonego pilsa. No i gose mają świetne.

      W Lipsku jest jeszcze knajpa Gosenschenke Ohne Bedenken, w której leją dwa różne gose (w tym jedno z Bayerischer Bahnhof) i różne drinki na ich bazie.
      http://thebeervault.blogspot.com

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Browary w Lipsku twardo trzymają się schematu jasne/ciemne/pszeniczne, jedynie Bayerischer Bahnhof zdecydował się na coś więcej, czyli na pyszne gose. Oprócz gose próbowałem również pszeniczki i jasnego - były OK. W karcie jest również opcja "dla pań", czyli gose z różnymi sokami, nektarami.

        Jedzenie w cenach standardowych, smaczne i podane w bardzo uczciwych porcjach (ledwo podołałem ).

        Są podkładki, szkło z nadrukiem (nie orientowałem się w możliwościach kupna).

        Otwarte codziennie od 11 do 24.

        Ogólnie jest to moim zdaniem najlepszy browar w Lipsku, gdzie i piwo i jedzenie i wystrój, klimat, zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Polecam.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎