Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kinnegar, Limeburner Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Kinnegar, Limeburner Pale Ale

    Pewnie zaraz oburzą i pouczą mnie (i nie będę się obrażać bo wiedzy nigdy nie za dużo) fachowcy piwni ale piwo to przypomina mi nieco witbiera. Dlaczego ? Bo ma kilka cech, wg mnie, dla niego charakterystycznych które wymieniłem w opisie poniżej. Zaznaczam że nie jestem piwnym M. Jacksonem więc moje ewentualne nieodpowiedzalne porównania proszę traktować z wyrozumieniem

    PIANA: dosyć gęsta, drobna, nieco rosnąca zaraz po nalaniu by za ileś sekund zjechać w dół i ginąc powoli w otchłani powierzchni szklanki pozostać finalnie jedynie na jej ściankach.
    NAGAZOWANIE: w odczuciu w ustach niewielkie co potwierdza nieduża piana. Samych bąbelków CO2 trudno szukać ze względu na mętny kolor piwa.
    KOLOR: jak napisałem powyżej – mętny. Kolor przypominający mi sok z grejfruta czyli takie zszarzałe złoto. Mętność spowodowana brakiem filtracji i naturalnym wytrącaniem się osadu.
    SMAK: nieduża goryczka. Smak niczym piwo z lekką domieszką soku z jakiegoś cytrusa np wspomnianego wcześniej grejfruta jednak jest to jedynie moje subiektywne odczucie.
    OPAKOWANIE: ładna etykieta samoprzylepna w nowej wersji wykrojnika. Całość opakowania czyli kolor etykiety oraz jednobarwny kapsel utrzymane w lekkim niebieskim kolorze, być może nawiązanie do morskiej nazwy tego piwa która, jeśli dobrze skumałem z etykiety, pochodzi od 40 metrowego podmorskiego szczytu położonego niepodal irlandzkiego fjordu Lough Swilly na wybrzeżu północnego Atlantyku.
    Attached Files
    Last edited by Cooper; 21-09-2013, 20:33.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎