Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka Nasyszczennoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka Nasyszczennoje

    Kolejna odsłona serii Staryj Mielnik z moskiewskiego Efesa, opakowana w sympatyczny wizualnie granacik. Lager o ekstrakcie 12,2% i zawartości alkoholu nie mniejszej niż 5,4%.

    Barwa złocista, eurolagerowa.
    Piana stosunkowo trwała. Po nalaniu utrzymuje się w postaci kożucha przez długi czas. Opada do trwałej szumowinki i pozostawia całkiem wyraźne ślady na szkle.
    Aromat słodowy o wyraźnej zbożowej nucie, z lekkimi warzywnymi odcieniami w tle.
    W smaku pojawia się nieprzyjemna kiszonka, która wpływa zasadniczo na odbiór piwa. Mamy lekką goryczkę oraz charakterystyczną drewnianą słodowość. Szybko to wszystko ulatuje, w posmakach po minucie nie pozostaje dosłownie nic.
    Nagazowanie dość wysokie, co nie dziwi w tego typu produkcie. Gaz wyraźnie podszczypuje w język.
    Butelka o charakterystycznym kształcie z "wiatracznymi" wytłoczeniami, ładnie oklejona. Na kontrze info w kilku językach. Kapsel przypisany piwu, z symbolicznym wizerunkiem wiatraka. Za stylowe opakowanie ogromny plus.

    Pozwoliłem sobie na konsumpcję w temperaturze nieco wyższej niż standardowe koncernowe 4-5 stopni. I niestety czuć, że diabeł w szczegółach tkwi... Słabe piwo, o wyraźnych wadach zarówno w zapachu jak i w smaku. Jak dla mnie nie zasługuje na więcej niż 6 w skali 1-10, choć dodałem nieco za wizerunek.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Opakowanie: Jak pozostałe młyny. Ładne, stylowe.
    Piana: Pozostawiła w miarę trwałe i ładne ślady na szkle, ale opadła za szybko. Końcówka, za sprawą kożuszka fatalna.
    Aromat: Nawet chmielowy! Później też słód, na finiszu niestety lekka ścierka i jeszcze jakieś kartonowe nuty, ale po odkapslowaniu było świetnie.
    Smak: Tu jest bardzo kiepsko.Jest lekka goryczka, ale jest bardzo nieprzyjemna. Karmel jest wyraźny i mdlący, nawet bardziej niż w kiepskich koźlakach. W miarę picia piwo jest kwaskowate. Nie dziwię się, że Rosjanie prą na Zachód. Chcą lepszego piwa.
    Gaz: Za duży. Bekam co 30 sekund, a co trzy minuty puszczam bąki.
    Uwagi: Piwo jest niesmaczne, podobnie jak inne Mielniki. Znam tylko jedno piwo rosyjskie, które mi smakuje. Nazywa się Zwei Meister Wienskoje.
    Rosjanie, znani z wódki, chyba nie nadają się do warzenia dobrego piwa.
    Last edited by sibarh; 06-03-2014, 20:38.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎