Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serbia, Belgrad, Savska 6, Mini Pivara Romantika

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Serbia, Belgrad, Savska 6, Mini Pivara Romantika

    Nowy Serbski mikrus znajduje się w centrum Belgradu przy ulicy Savskiej w pobliżu głównego dworca kolejowego.
    Dojazd 1 przystanek autobusem lub tramwajem lub pieszo 3 minuty.

    Lokal składa się z dwóch sal restauracyjnych ze stolikami z obrusami i obsługą kelnerską. Brak jest typowej części barowej.
    Większa, ogólna sala jest dla palących, panuje tu straszny zaduch i nieprzyjemny posmród tytoniowy. Druga, mniejsza sala jest dla niepalących.
    Po wejściu do pierwszej sali po prawej stronie za szybą zobaczymy instalację minibrowaru.
    Elementami wystroju restauracji są stare czarno-białe fotografie przedstawiające historię kolei na Bałkanach.
    W okresie letnim od strony ulicy działa mini-ogródek. Jest to jednak mało przyjemne miejsce. Siedzi się w hałasie i smrodzie spalin przejeżdżających co chwilę ciężarówek i autobusów.

    Minibrowar warzy jeden rodzaj jasnego piwa o nazwie "Premijer" i kosztuje 90 / 110 Dinarów za 0,33 / 0,5 l, czyli 3,30 / 4,00 zł.
    Piwo podawane jest w szklankach lub w kuflach. Brak jest gadżetów birofilistycznych. Na obrusach jest jedynie logo piwa Premijer.
    Z innych piw butelkowe Serbskie Jelen i Bip, oraz Heineken (w menu "Hajneken") w cenie 200 Dinarów za 0,25 l !

    Jedzenie to typowa kuchnia bałkańska w umiarkowanych cenach.
    W restauracji organizowane są dancingi, potańcówki, oraz wieczory karaoke.
    W dniu mojej wizyty był akurat bal dla seniorów, oczywiście w bałkańskich rytmach

    Minibrowar czynny codziennie od 7.00 do 22.00

    Zdjęcia:


  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    #2
    Piwo "Premijer" można też dostać w knajpie na samym dworcu kolejowym. Idąc os trony peronów w kącie po prawej, nazwy nie pamiętam. Kosztuje tam 80 dinarów/0,5l. Mimo to nie polecam. Chyba, że ktoś bardzo lubi maślankę.
    Last edited by Kefir87; 13-11-2013, 12:13.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      A co ma wspólnego piwo z maślanką ?

      Comment

      • Kefir87
        Member
        • 09-2010
        • 70

        #4
        Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
        http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kefir87 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie odróżniasz masła od maślanki ?

          Comment

          • Kefir87
            Member
            • 09-2010
            • 70

            #6
            Nie wiem, czy ktokolwiek zdążył skorzystać z mojej informacji. Knajpa na dworcu jest już zamknięta.
            Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
            http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎