Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, al. Jana Pawła II 3, Český Film ✩

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    Szczecin, al. Jana Pawła II 3, Český Film ✩

    Nowy lokal w Szczecinie. Ciekawa inicjatywa, bo oprócz pubu łączy w sobie elementy kina i kawiarni. Otwarcie nastąpiło 27 września. 6 nalewaków, z tego 2 są przeznaczone na morawskie wina, a reszta na polskie i czeskie piwa. Z polskich browarów był już dostępny Artezan i AleBrowar. Dostępne są też czeskie przekąski do piwa. Cieszy podejście właściciela, który zaznacza, że lokal będzie się skupiał na piwie beczkowym.

    Więcej informacji w linku.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A o czeskim piwie ani słowa?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • olie
      Senior
      • 06-2011
      • 777

      #3
      Z czeskich raczej średnia półka. Dotychczas mieli (za fb): Chlumecký Vit, Litovel, Bernard, Kozel, Primator. Polskie ciekawsze

      Comment

      • Nadodrzak
        Member
        • 04-2011
        • 73

        #4
        Lokal odwiedzony w niedzielę. Z piw lanych było:

        Primator Weizen, Amber Boy, Artezan Pacific Pale Ale, Litovel Jasny. Narzekać nie ma na co, a cieszyć się jest z czego.

        Do tego zakąski, czeska klasyka w dobrym wykonaniu czyli hermelin czy utopenec, coś bardziej pomorskiego: prosto z Rostocku przywiezione arcygenialne matjasy (i nie żadne tam "a la" tylko po prostu matjasy...), do pierwszego piwa w formie darmowych przekąsek kawałki sera, oliwki i jakieś małe chlebne smaczne skrawki.

        No i rzecz jasna kino... Pub ma kilka stolików, do których przystawione są składane kinowe krzesełka, a przed samym ekranem takichże krzesełek jest kilka rzędów. Atmosfera niezwykle przyjemna, do południa w niedzielę leciały bajki, więc były maluchy z rodzicami. Dla dzieci deser i Auta na ekranie, dla starszych wino czy piwo i tym samym zabawa dla całej rodziny. Bardzo pozytywne odczucia. Zdecydowanie polecam.
        Zôpadny Kaszëba

        Comment

        • Hmel
          Member
          • 07-2008
          • 43

          #5
          Owszem, miejsce, wystrój i atmosfera bardzo sympatyczne. cieszy spora jak na Szczecin ilość nalewaków,oraz to że prócz czeskich specjałów są (okresowo) trunki z naszych browarów (ja próbowałem piwko z AleBrowaru). Cieszy obecność zakąsek .

          Pomysł z kinem świetny, niestety wykonanie fatalne. Otóż w "Czeskim filmie" nie uświadczysz filmów Petra Zelenki, Jana Szvieraka czy nawet Milosza Formana ani jakichkolwiek innych dzieł czeskiej kinematografii. Lecą natomiast produkcje z Hollywood (podczas mojego pobytu wyświetlany był "Pulp fiction"). Na moje pytanie, czemu tak się dzieje, wszak nazwa pubu zobowiązuje, barman odrzekł, iż powodem tego jest, że ... zakup filmów czeskich jest dla nich za drogi. Tańsze są filmy z USA. Może więc, uczciwiej byłoby nazwać knajpę "American Movie"?
          Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

          Comment

          • Nadodrzak
            Member
            • 04-2011
            • 73

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hmel Wyświetlenie odpowiedzi
            Może więc, uczciwiej byłoby nazwać knajpę "American Movie"?
            Wtedy z kolei zamiast utopenców, hermelinów i tym podobnych ciekawostek do obecnego tam czeskiego piwa - powinny być hamburgery, bud light i solone orzeszki... To ja wolę tak jak jest.

            Inna sprawa, że pewnie gdyby gdzieś podobne miejsce miało być dajmy na to na Żiżkovie, to pewnie szybciej trafiłoby się tam na Kill Billa niż na coś czeskiego.

            Nie przesadzajmy, pub dopiero wystartował, ja im daję po dobrym początku duży kredyt zaufania i ufam, że kiedyś będzie tam można obejrzeć jakiś przyjemny blok czeskiej kinematografii, której również fanem jestem.

            čau!
            Zôpadny Kaszëba

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Wtedy z kolei zamiast utopenców, hermelinów i tym podobnych ciekawostek do obecnego tam czeskiego piwa - powinny być hamburgery, bud light i solone orzeszki... To ja wolę tak jak jest.
              Eee, czemu od razu Bud Light? Przecież w jueseju mają kilka tysięcy lepszych alternatyw

              Comment

              • Nadodrzak
                Member
                • 04-2011
                • 73

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Eee, czemu od razu Bud Light? Przecież w jueseju mają kilka tysięcy lepszych alternatyw
                Właśnie bud light, żeby była groza i dosadnie żeby było i żeby nie narzekać aż tak na zupełnie bardzo fajną knajpę tylko dlatego, że się film nie podobał
                Zôpadny Kaszëba

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #9
                  Dobrze się dzieje w Szczecinie. Już 6 piwnych kranów (+ 2 z winem). Pinta, Pracownia, AleBrowar, Birbant i Primator - to tylko w ostatnim miesiącu.

                  Profil na fb

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Idealne miejsce dla ojca w podróży służbowej Sześć kranów, ekran z ciągłymi projekcjami filmów na okrągło "mówi" do samotnego degustatora, ekipa za barem przyjazna.

                    Zestaw piw tym razem wybitnie rewolucyjny (żadnych poniżej 15 plato) a z czeskich dostępna jedynie pszenica z Nachodu.

                    Pomysłem na lokal jestem zachwycony, szkoda, że na kranach przeważają rewolucyjne gleborzuty.

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #11
                      Bardzo przyjemny lokal, dużo miejsc, spory wybór piw (jak na Szczecin to te 6-7 kranów to rewelacja) zarówno beczkowych, jak i butelek trochę jest. Obsługa raczej ogarnięta pod względem piwnym. Także jest jak najbardziej okej
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #12
                        Profil lokalu na ontap.pl:
                        Za informacje odpowiada pracownik Český Film. Oferta na 2023-12-10: [Kran 4] Funky Fluid Liquid Groove; [Kran 3] Pinta Dry Delivery; [Kran 10] Funky Fluid Gelato d’oro; [Kran 9] Piwne Podziemie Coffeelicious Special; [Kran 2] Monsters The Pigs;
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎