Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Baltika 4 Originalnoje/Original/Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Baltika, Baltika 4 Originalnoje/Original/Dark

    Brązowa butelka 0.5l 5.6% alc. vol. 15% ekstr. $1.49
    Kolor: mocna herbata assam
    Piana: obfita, trwala, bezowa (wlasciwie jasnopomaranczowa)
    Smak/Zapach: pachnie bardzo ladnie chmielem i skarmelizowanym slodem, smak przyjemny, nie za slodki, nie za gorzki, pozostawia jednak lekkie uczucie niedosytu, gdyby nie to, dalbym 5
    Ogólnie: 4.5 (2-5)



    Nawiasem mowiac ten ogromny (warzy chyba ze 7 mln. hl. piwa, albo i wiecej) i calkiem nowy browar, produkuje z 10 rodzajow piwa (w tym pszeniczne i porter) i chyba na tym nie traci. Moze Zywiec, i KP powinni tam wyslac swoich ekspertow od rynku
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    #2
    Też próbowałem. Mniaaaaam.........

    Co charakteryzuje to piwko ?
    - moim zdaniem piękna pianka, długo utrzymująca się na powierzchni,
    - delikatność w smaku, mimo że jest to ciemne piwko to ani gorycz ani posmak ciemnego słodu nie były mocno wyczuwalne przez moje delikatne podniebienie

    Zapewne nieprędko dane mi będzie wypić Baltike niemniej pozostanie miłym wspomnieniem degustacja tego rosyjskiego piwka.

    Oprócz numeru 4 dostałem jeszcze w prezencie 2 butelki: stronga 9 i jubileuszowe 10, oraz kufelek 0.4 l Balitiki za co serdecznie i gorąco dziękuję mojemu dobremu staremu przyjacielowi Dawidowi Bazylukowi vel Bazylowi. Bazylowi zaś życzę dalszych podróży a mnie prezentów  Zresztą to już nie pierwsze piwo przywiezione przez Bazyla z zagranicznych wojaży. Oby tak dalej. Oby.
    NoLeafClover

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #3
      I jeszcze dodam ocenę dla tej baltiki

      kolor 4.0
      piana 4.5
      nasycenie 3.5
      zapach 4.0
      smak 4.5
      opakowanie 4.0
      NoLeafClover

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Znalazłem źródełko paru rodzajów Baltiki w Utrechcie - rosyjski sklep w którym są też towary z innych słowiańskich krajów, w tym Polski (sklep się nazywa Slavenski Dvor).

        Bałtika Czwórka trzeszczy 1.30€. Parametry jak u przedpijców, ekstrakt nie podany. Warzone ze słodu jęczmiennego jasnego, karmelowego, żytniego i syropu maltozowego, z ekstraktem chmielowym.

        Jasnobrązowe, słabo nagazowane, piana wysoka i gęsta, średnio trwała.
        Zapach ciemnego słodu i lekko wiśniowy, dosyć intensywny.
        Smak również ciemnosłodowy z dosyć silną paloną goryczką, w dalekim posmaku jakieś minimalne owoce, pod sam koniec picia po dojściu do temp. pokojowej dochodzi trochę rozgrzewającego alkoholu. Bez wodotrysków ale całkiem niezłe.
        Attached Files
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          #5
          Wyglada na to, ze parametry sie zmienily. Moja Baltika 4 Original miala na etykiecie podane: alk. 5,4%, ekstr. 12%.

          Piana gruboziarnista, wysoka - szybko opada. Kolor ciemnej herbaty. Zapach ciemnego slodu i suszonych owocow. Smak slodowo-owocowy z palona goryczka. Po kilku lykach dochodzi owocowy kwasek i taninowe sciaganie w ustach jak przy piciu wina. Wysycenie znika razem z piana. Smakuje troche jak rozwodniony kozlak.
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Kupione w Wyspie Piwa w Toruniu.
            alk.5,6%, ekstr: 14,5%

            Kolor: Bardzo ładny, rubinowy, wpadający w czerwień.
            Piana: Dość ładna, w miarę wysoka, średniotrwała, opada do cienkiej powłoki, lekko brudzi szkło.
            Zapach Słodowo-owocowy. Bardzo przyjemny. Zaraz po otwarciu coś znajomego, owocowego, kojarzącego mi się z latem i dzieciństwem. Nie mogłem sobie przypomnieć dokładnie, więc stanęło na...kompocie z rabarbaru Ten zapach znika chwilę po przelaniu.
            Smak: Słodowy, lekko kwaskowy z akcentem winno-drożdżowym. Po paru łykach piwo robi się nieco mdłe, do tego dochodzi ściągająca goryczka. Początek obiecujący, potem trochę męczy.
            Wysycenie: Niewysokie ale ostre, mocno szczypie.
            Opakowanie: Nowa szata graficzna:
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Aromat - słodowy, trochę owoców, dzieciństwa nie wyczułem
              Barwa - jak na fotce Hawrana
              Piana - podobnie jak u Hawrana
              Wysycenie - umiarkowane
              Smak - słodowość nieco syropowo-owocowa, może ciut winna, nuta karmelu, umiarkowanie słodkie. W finiszu dość przyjemna zalegająca goryczka. Raczej "deserowe", gładkie w smaku
              Treściwość - raczej wysoka. Słodowość lekko mdława, typowa dla koncernów, ale zakryta trochę nutami owocowymi w kierunku suszonej śliwki. Tego żyta w zasypie nie czułem.

              Również i mi przychodzi na myśl koźlak i też koncernowy, bo żywiecki, tylko lżejsze.
              Jak na piwo koncernowe, to życzyłbym sobie więcej takiej produkcji w Polsce. Ale za ponad 5 zł (Trdycja&Jakość, Pasaż Grunwaldzki Wrocław) to jednak można i inne fajne piwa dostać.

              Liczyłem na mniej, dostałem więcej, zatem piwko na ok.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Zofmarze za 4,20 zł.

                Pite 30 marca 2012.

                Kolor: Piękny herbaciany.
                Piana: Wysoka, beżowawa.
                Zapach: Silny, owocowo-słodowy z odrobiną karmelu. Bardzo przyjemny.
                Smak: Spora treściwość, leciutka słodycz, lekka goryczka, trochę karmelu i fajne akcenty owocowe.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu hawrana.
                Uwagi: Sympatyczny ciemniak. Nie jest to arcydzieło, ale pije się świetnie.

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #9
                  Bardzo sympatyczne piwo, niekoniecznie ciemne.
                  Piana na początku wygląda bardzo obiecująco, ma dobrą konsystencję, znika niestety dość szybko.
                  Zapach to połączenie karmelu, wina i owoców, jest całkiem przyjemny.
                  Smak to kontynuacja zapachu piwa - karmel, nutki winne, kompot z suszu. Może piwo nie powala na kolana, ale faktycznie - pije się je bardzo lekko i przyjemnie, a przy tym nie przepływa przez gardło niezauważone. Tak mogłoby smakować czerwone Książęce.
                  Przyznam szczerze, że omijałem piwa z Baltiki, nie spodziewając się po nich niczego ciekawego, a czwórka jednak zaskoczyła mnie pozytywnie.
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Piwko otrzymałem w prezencie. Fajny, w miarę lekki ciemniak o nutach palonego słodu. Trochę jednak zmuliła mnie nadmierna słodycz - widać preferuję piwa bardziej wytrawne. Ale poza tym nie będę się czepiał.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Nasłuchałem się i naczytałem raczej pochlebnych recenzji piw Baltica. Ale jakość porter (nr 6) nie przekonał mnie. Z nieukrywanym sceptycyzmem podszedłem więc do odmiany wiedeńskiej” Baltica 4. A tu zdziwko! Butelka jak butelka, ale chwycił mnie piękny, ciemno-miedziany, klarowny płyn, nad którym powstała piana złożona z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko zresztą opadająca. Aromat stonowany złożony ze słodów, chlebowego, razem daje orzeźwiający efekt. W smaku wyraźna jest goryczka, a także skórka chleba i słody. Piwo bardzo pijalne i świetne w swoim stylu.
                      Czwóreczka

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6075

                        #12
                        Jakoś wcześniej mijałem to piwo... jednak dziś nadszedł czas próby

                        Piana - spora na początku potem mamy cieniutką warstewkę.
                        Lacing - mały.
                        Barwa - ciemny bursztyn z refleksami od brązu przez rubin.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - czekolada, orzechy, susze owocowe, jakieś przyprawy do ciast, śliwka suszona.
                        Smak - w smaku podobnie... lekkie w spożyciu i w moim wypadku raczej nie narzekam że za słodkie a nie lubię za słodkiego.

                        Graficznie prawie bez zmian...

                        No "cudów ni ma" ale spokojnie się wypiło

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎