Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Franciscan Well, Friar Weisse

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Franciscan Well, Friar Weisse

    Tym razem restauracyjny rzemieślnik z Cork spróbował sił w egzotycznym jak na Irlandię acz modnym tutaj stylu pszeniczniak. Nie jest to na pewno pionierska próba z tym stylem w Irlandii ale z tego co kojarzę raczej nie było do tej pory dużo wersji butelkowych w tym gatunku. Jak wypadła ta próba opanowania klasycznego niemieckiego piwa ?

    PIANA: może i drobna, może i puszysta ale na pewno nie zalegająca zbyt długo na powierzchni. No może ta ubita zaraz po otwarciu flaszki jeszcze, jeszcze ale kolejne to już mizeria.
    NAGAZOWANIE: słabiuteńkie. Próba szukania bąbli w piwie niemożliwa z powodu o którym poniżej.
    KOLOR: prawidłowy, prawie wzorcowy dla weisse. Nieco ciemne złoto i zdecydowanie mętne, nieklarowne czyli takie jak chyba być powinno. Dodam że szklanka testowa wreszcie została pożądnie umyta więc owa matowość na zdjęciu to tym razem jedynie zasługa piwa.
    SMAK: smak a w zasadzie niesmak. Nie ma oczywiście tragedii. Piwo wypijalne jednak wg mnie wypadło słabo. Dosyć wodniste (alk. 4,7%), ma cytrusowy posmak (na etykietach pojawia się motyw trójcy banan, goździk i cytryna) jednak w smakui jakieś takie płytkie, po prostu tanie. Szczerze mówiąc w chwili obecnej przychodzi mi jedynie porównanie z ponad 3 x tańszym puszkowym Grafenwalderem Weizen z Lidla który w smaku wydaje mi się lepszym. No cóż jednak jak widać pszenica z Irlandii to nie to co nawet tania pszenka z Niemiec.
    OPAKOWANIE: mocna strona. Zdecydowanie bardzo ładna samoprzylepna eta z nieładnym czarnym kapslem. Kupione wyłącznie dla etykiety oraz wbicia kolejnego irlandzkiego nietaniego bynajmniej piwa do naszej bazy
    Attached Files
    Last edited by Cooper; 03-11-2013, 17:10.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎