Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Shipwrecker Circus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    BrewDog, Shipwrecker Circus

    Piwo w stylu American Barley Wine powstałe we współpracy z amerykańskim browarem Oskar Blues.
    Zawartość alkoholu 10,5%, użyte słody: Extra Pale, Crystal, Munich i Chocolate; chmiele: Chinook, Cascade, Citra, IBU: 80.
    Kolor ciemnobursztynowy, piana niska, niezbyt trwała.
    Zapach chmielowo-słodowy, cytrusy, żywiczność, karmel, lekko wyczuwalny alkohol. Przeważają aromaty chmielowe.
    Smak: dość mocna słodowa słodkość, wyczuwalne posmaki karmelowe i toffi, wyczuwalny alkohol. Goryczka przyjemna, nie wydaje się tak mocna jakby wskazywało podane IBU.
    Wysycenie niewielkie.
    Piwo treściwe, wytrawne, może trochę za słodkie.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    To wytrawne czy za słodkie?

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Półwytrawne, z lekką słodyczą
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        To wytrawne czy za słodkie?
        Czepiasz się. Zauważyłem głupotę o wytrawności, którą napisałem, ale komputer mi się psuje w pracy i nie mogłem już edytować. Tak myślałem, że zaraz ktoś to zauważy i będzie się czepiał.

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          #5
          Ja nie czułem w tym piwie słodowości, tylko sam chmiel. Gęste, mocne, z potężną goryczką.

          Ciekawe, nie spodziewałem się, że można tak zrobić barleywine, ale nie będę powtarzał.

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #6
            Piana: Drobna zbita, ciemnożółta wpadająca w jasny brąz. Po chwili powstają w niej większe pęcherze ale jest trwała.
            Kolor: Ciemny wiśniowy kolor
            Aromat: Z butelki wyraźne aromaty chmielowe, owoców tropikalnych, generalnie jest słodko, następnie jest nuta wiśni zalanej w spirytusie (takie moje skojarzenie). W szkle aromaty chmielowe już słabsze ale nadal dominujące, następnie jest nuta słodowa, karmelowa i alkohol i po zmieszaniu alkohol na tyle wyraźnie się uwydatnia że można go podciągnąć pod aldehyd octowy o lekkim zabarwieniu rozpuszczalnikowym ale przyjemnym.
            Smak: Słodkie, słodowe, pełne, troszkę "lepkie" z wyraźnym alkoholem po którym przychodzą nuty karmelowe. Alkohol wyraźnie rozgrzewa w przełyku, goryczka jest wysoka ale kontra w postaci słodyczy czyni ją średnią w kierunku wysokiej. Po ogrzaniu dochodzi jeszcze finisz krótki alkoholowy ze słodkim akcentem karmelu.

            Temperatura spożycia 10C

            Comment

            • Swaroga
              Senior
              • 10-2011
              • 115

              #7
              OCZY : piwo ma mahoniowy kolor, jest dosyć przejrzyste jak na ciemną barwę i ma średniej wielkości, ciemno-beżową piane.

              NOS : mocny zapach chmielów o aromatach cytrusów. Mocny aromat fermentacji podobny do sernika, rodzynek i suszonych śliwek. Czekolada, tarta i toffi.

              USTA : piwo jest oleiste i geste. Delikatnie gazowane. Słodkie o barwach tarty, toffi, suszonych owoców i czekolady. Jest to piwo mocno chmielone i gorzkość jest nietypowa dla tego gatunku. Utrzymuje się długo po przełknięciu. Posmak to trochę jak przypalona tarta : średnio gorzkie, słodkie i lekko kwaskowate.

              ODCZUCIA : pierwszy raz pije mocno chmielone wino jęczmienne. Ciekawe. Trudno mi zlokalizować podobieństwo ale piłem już podobne Imperialne IPy.

              OCENA :
              smak : 7/10
              pijalność : 3/10

              Click image for larger version

Name:	Shipwreck.jpg
Views:	1
Size:	26,6 KB
ID:	2049217
              Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
              https://www.facebook.com/hipester
              Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
              www.ratebeer.com/user/137460/

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎