Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serbia, Nowy Sad, Sremska 9, The Camelot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    Serbia, Nowy Sad, Sremska 9, The Camelot

    The Camelot to restauracja, w której serwuje się piwo produkowane specjalnie dla nich.
    Do wyboru są trzy gatunki: jasne, ciemne i "czerwone", czyli dość delikatnie chmielony ale.

    Wybór może nie robi wrażenia w Polsce, ale w Serbii, uwierzcie, to już coś. W dodatku czerwone jest chyba najlepszym miejscowym piwem, jakie piłem. Trochę przypomina w smaku "Angielskie śniadanie", a to z mojej klawiatury spory komplement.

    Restauracja urządzona jest w średniowiecznym klimacie i wygląda całkiem nieźle. Również naczynia (niestety, sztućce nie) mają przypominać te z dawnych czasów. Jedzenie jest smaczne (próbowałem pomidorowej czorby oraz sznycel wiedeński), porcje duże ("mała" porcja wiedeńskiego składała się z dwóch sporych kotletów), zdecydowanie warte swojej ceny. Również piwo nie należy do najdroższych - 140 dinarów za 0,5l (1 euro to ok. 115 dinarów, lane koncerniaki w innych lokalach kosztują zwykle między 130 a 180 dinarów).

    W lokalu nie widziałem instalacji, nie wiem, gdzie warzone jest piwo. Mimo tego - miejsce zdecydowanie do odwiedzenia, jeśli ktoś znajdzie się w Nowym Sadzie.

    Strona internetowa:
    Naručite Online za Isporuku / Dostavu. Ovdje u The Camelot - Novi Sad pronaći će te ukusne Burger, Salate, Kafa kuhinje. Isprobajte naše specijalitete koje nikoga ne ostavljaju ravnodušnim, spremljene od uvek svežih namirnica! U The Camelot, recept uspeha je jednostavan – samo uz odličnu hranu i uslugu do stalnih i vernih kupaca.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Restauracja w średniowiecznym wystroju, bardzo przytulna, jest też ogródek piwny.
    Piwa niezmienne od poprzedniego wpisu.
    1. Svetlo, Crveno i Tamno. Wszystkie w cenie 190 RSD, czyli około 6,80 PLN za 0,5 litra, dostępne również o pojemności 0,33 i 1,0 litr w cenach odpowiednio 145 i 360 RSD (5,20 i 12,80 PLN).
    Piwa smaczne, obsługa bardzo miła, jedzenia nie próbowałem ale widząc kelnerów z czym chodzą do innych klientów to musi być bardzo niezdrowo... czyli chyba smacznie
    Nie ma żadnych podkładek, kufle bez loga.
    Attached Files
    Last edited by Gringo; 26-07-2020, 12:07.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎