Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serbia, Belgrad, Makedonska 7, Kafana Zora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    Serbia, Belgrad, Makedonska 7, Kafana Zora

    Kafana (to w krajach byłej Jugosławii określenie na lokal, w którym serwuje się głównie alkohol i którego klientela to głównie lokalni przedstawiciele "klasy robotniczej") Zora to lokal, w którym serwuje się piwo z jedynego serbskiego browaru rzemieślniczego - The Black Turtle. Lokali takich jest w mieście 5 (pozostałe nazywają się Black Turtle II, III itd.)
    Nie spodziewajcie się jednak cudów. Obecnie dostępne były dwa piwa "normalne" - jasne (lager) i ciemne (ale) oraz trzy smakowe (m.in. truskawka, nie próbowałem żadnego). Ponoć sezonowo produkowane są również inne gatunki, między innymi IPA, ale tym razem ich nie było.
    Wypiłem tylko ale i niewiele mogę o nim powiedzieć. Ot, ucieleśnienie przeciętności. To zabawne, że na Bałkanach najszybciej dobrego piwa rzemieślniczego doczekały się państwa o dużej ilości muzułmanów - Bośnia (Oldbridż) i Kosowo (Sabaja), a Serbia jest tak bardzo z tyłu.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎