Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o "amerykanizacji" życia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Przy piwie o "amerykanizacji" życia

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    Piwa dyniowego nie należy wiązać z Halloween, a ze świętami - Bożym Narodzeniem lub Świętem Dziękczynienia, stąd jego przyprawowy charakter i spora moc. dlaczego nikt się nie zastanowi nad tym, że od żniw dyniowych do Halloween mija zbyt mało czasu, żeby takie piwo poprawnie zrobić? Powielacie bezkrytycznie jakieś debilizmy tylko dlatego, że gdzieś tam bawią się w strachy za pomocą wyciętych z dyni potworków.
    W Polsce wszystko musi być "jak w amerykańskich filmach". Stąd picie z butelek w knajpie, stąd halołiny, piwa dyniowe itp., itd. Kompleksy i zaścianek, bałwochwalcze wyznawanie wszystkiego co amerykańskie, brak znajomości polskiej kultury i tradycji (także piwowarskich), ot..."polska złota młodzież, zwarta i gotowa, polska złota młodzież, krzykliwa i głupawa".
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • Carlo22
    Senior
    • 05-2012
    • 182

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    W Polsce wszystko musi być "jak w amerykańskich filmach". Stąd picie z butelek w knajpie, stąd halołiny, piwa dyniowe itp., itd. Kompleksy i zaścianek, bałwochwalcze wyznawanie wszystkiego co amerykańskie, brak znajomości polskiej kultury i tradycji (także piwowarskich), ot..."polska złota młodzież, zwarta i gotowa, polska złota młodzież, krzykliwa i głupawa".
    Amen

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Ja bym się tak nie zapędzał, bo tę młodzież wychowało pokolenie, które teraz tak na nią psioczy.

      Comment


      • #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        W Polsce wszystko musi być "jak w amerykańskich filmach". Stąd picie z butelek w knajpie, stąd halołiny, piwa dyniowe itp., itd. Kompleksy i zaścianek, bałwochwalcze wyznawanie wszystkiego co amerykańskie, brak znajomości polskiej kultury i tradycji (także piwowarskich), ot..."polska złota młodzież, zwarta i gotowa, polska złota młodzież, krzykliwa i głupawa".
        Zgadzam się z tym, choć może nie to co amerykańskie, a ogólnie, to co z „zachodu”.
        Niestety jest to efekt ponad 40 lat socjalizmu, który wszystko równał, niszczył i wyśmiewał tradycję oraz wszelkie dawne wartości. Dzisiaj wartości w całej Europie są niszczone i przez socjal-demokrtyczny charakter UE i powszechny globalizm.
        Co do samej „dyni” z PINTY, szału nie ma, bardzo średnio mi podeszło to piwo, wypite i zapomniane, jak dla mnie lepiej uwarzyli by porządnego pilsa.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Sobótka uwarzy Ci porządnego pilsa.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Zaraz się rozpłaczę, w jakiej to strasznej i niszczącej rzeczywistości żyjemy. I jeszcze te amerykańskie dynie, prawdziwy Polak rzeźbi tylko medale z kartofla.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
              Zgadzam się z tym, choć może nie to co amerykańskie, a ogólnie, to co z „zachodu”.
              Niestety jest to efekt ponad 40 lat socjalizmu, który wszystko równał, niszczył i wyśmiewał tradycję oraz wszelkie dawne wartości. Dzisiaj wartości w całej Europie są niszczone i przez socjal-demokrtyczny charakter UE i powszechny globalizm.
              Co do samej „dyni” z PINTY, szału nie ma, bardzo średnio mi podeszło to piwo, wypite i zapomniane, jak dla mnie lepiej uwarzyli by porządnego pilsa.
              Wiesz, amerykanizacja dotyka też Europę i nawet Francję (która broni się najsilniej i najdłużej), a tam nie było tego o czym piszesz. (abstrahując, że w Polsce to co było to nie był socjalizm, na upartego jedna z jego wersji bo socjalizm jak i kapitalizm tez ma różne oblicza).
              Po prostu jak by to nie brzmiało istnieje coś takiego jak amerykański imperializm kulturowy (wszystkie wielkie media są amerykańskie i zarówno one jak i samo państwo wspiera ekspansję amrykańskiej "kultury" a raczej tym co jest z tym związanego czyli stylu życia i podejścia zarówno do gospodarki jak i relacji międzyludzkich co jest zresztą jedno z drugim powiązane). Długi temat i na pewno nie tutaj.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment


              • #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiesz, amerykanizacja dotyka też Europę i nawet Francję (która broni się najsilniej i najdłużej), a tam nie było tego o czym piszesz. (abstrahując, że w Polsce to co było to nie był socjalizm, na upartego jedna z jego wersji bo socjalizm jak i kapitalizm tez ma różne oblicza).
                Po prostu jak by to nie brzmiało istnieje coś takiego jak amerykański imperializm kulturowy (wszystkie wielkie media są amerykańskie i zarówno one jak i samo państwo wspiera ekspansję amrykańskiej "kultury" a raczej tym co jest z tym związanego czyli stylu życia i podejścia zarówno do gospodarki jak i relacji międzyludzkich co jest zresztą jedno z drugim powiązane). Długi temat i na pewno nie tutaj.

                Nie zgadzam się z tym, szczególnie co do Francji (zawsze była socjalistyczna, raz mniej, a raz bardziej, a teraz to już socjal na całego i jazda bez trzymanki), ale nie polemizują, bo to nie miejsce na to

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Długi temat i na pewno nie tutaj.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                  , ale nie polemizują, bo to nie miejsce na to
                  I ja się z tym zgadzam i jestem gotów przenieść ten wątek gdzie indziej
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja bym się tak nie zapędzał, bo tę młodzież wychowało pokolenie, które teraz tak na nią psioczy.
                    Jak świat światem, pokolenie rodziców narzeka na pokolenie swoich dzieci.

                    Nawet ja się łapię na tym, że narzekam na "tę dzisiejszą młodzież", chociaż według niektórych definicji jeszcze do niej należę. A jeśli nie metrykalnie, to na pewno mentalnie

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zaraz się rozpłaczę, w jakiej to strasznej i niszczącej rzeczywistości żyjemy. I jeszcze te amerykańskie dynie, prawdziwy Polak rzeźbi tylko medale z kartofla.

                    Kartofle też są z Hameryki - tyle że południowej. Nic już polskiego nie ma na tym łez padole

                    Comment


                    • #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                      I ja się z tym zgadzam i jestem gotów przenieść ten wątek gdzie indziej
                      Dla mnie temat zamknięty, to forum o piwie, a nie o polityce i systemach gospodarczych.

                      Comment

                      • Horse1963
                        Senior
                        • 06-2009
                        • 547

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dla mnie temat zamknięty, to forum o piwie, a nie o polityce i systemach gospodarczych.
                        Dla mnie też. Za kilka postów może zacząć się "mordobicie"

                        Comment

                        • Ura3
                          Member
                          • 07-2013
                          • 39

                          #13
                          Kultury picia w Polsce nie będzie, jeżeli pozostanie w takim stosunku cena piwa i stawka za godzinę pracy.
                          Co do amerykanizacji stylu życia, to wystarczy posłuchać, ile razy używamy określenia OK. Ponoć częściej, niż sami Amerykanie.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Kultury picia w Polsce nie będzie, jeżeli pozostanie w takim stosunku cena piwa i stawka za godzinę pracy.
                            To jest sprowadzanie problemu do banału. Dore piwo już mozna kupić za ok 3,5-4 zł. To około 3 razy mniej niż paczka fajek.

                            Piwo trzeba odczarować w mentalności społecznej.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              A jakie to dobre piwa za tę cenę?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎