Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, India Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Nøgne Ø, India Saison

    Piwo uwarzone we współpracy z australijskim Bridge Road Brewers. Belgijskie słody i drożdże, australijskie chmiele (Stella i Galaxy) a woda norweska

    E: 15 °Blg
    A: 7.5% alk. obj.
    40 IBU

    Kolor jasnozłoty, mocno opalizujący. Piana biała, średniej wielkości bąble, wysoka, redukująca się powoli, zostawiająca ślady na bokach pokala.
    Aromat słodowo-owocowy z akcentem pieprzowym. Na początku delikatna słodycz sodowa, potem ananas, mango, grejpfrut, pomarańcza i solidna pieprzowa nuta.
    W smaku wytrawne, cierpkie, fenolowe (przyprawy) i bardzo mało kwasowe. Goryczka dość wysoka, grejpfrutowa, długa.

    Bardzo utrafiony w mój gust saison. Spodziewałem się cytrusowo-tropikalnego przegięcia a okazało się, że chmiele z Antypodów jedynie podkreśliły i wzbogaciły cytrusową specyfikę tego typu piw. Mimo wysokiego "woltażu" pijalność doskonała a całokształt rześki i odświeżający. Zdecydowanie lepsze niż ich seryjny saison.
  • tanhayi
    Member
    • 01-2014
    • 40

    #2
    Cudo. Wysłałem kolegę do sklepu po Golden Monka. Nie było i wrócił mi z w/w piwem. Bo bardzo podobne było.

    Piwo cud - najlepsze jakie dotychczas piłem.

    Po recenzjach blogerów spodziewałem się większych cytrusów, ale i tak było idealnie. Piana gęsta, obfita, drobnopęcherzykowa. Goryczka cudna. Myślę ze jest to 1 piwo pite przeze mnie, do którego wrócę...

    Polecam!
    Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Na mnie to piwo też zrobiło ogromne wrażenie. Saison i AIPA 50 na 50. Idealna kompozycja i świetny aromat, trochę fenolowy i trochę cytrusowy. Narazie moje najlepsze piwo w tym roku.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • tanhayi
          Member
          • 01-2014
          • 40

          #5
          Gdzie kupie? Chce wrócić do niego!
          Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎