Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Legenda, Black Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Legenda, Black Jack

    Black Jack czyli black IPA.
    Alkohol 8,2 %, ekstrakt 21 %.
    Skład standardowy.
    Butelka 0,33 l, ciekawa etykieta zaprojektowana przez Jozsefa Vincze (notabene też piwowara, który zaczął warzyć swoje piwa), kapsel goły
    Barwa czarna, praktycznie nieprzejrzysta pod światło.
    Piana wysoka, trwała, ciemnobeżowa, pozostawia spore ślady na szkle.
    w zapachu mocne, aromatyczne chmiele.
    W smaku palony słód plus spora dawka aromatycznej goryczki. Mocno ściągające.
    Wysycenia słabe.
    Pije się z przyjemnością.
    Attached Files
  • Tomi45
    Senior
    • 07-2011
    • 165

    #2
    Ponawiam zadane już kiedyś pytanie: czy piwa z tego browarku są dostępne (jeśli tak - to gdzie) w Polsce?

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ponawiam zadane już kiedyś pytanie: czy piwa z tego browarku są dostępne (jeśli tak - to gdzie) w Polsce?
      Stoją zakurzone w Biedronce za stoiskiem z nalewkami Czukczów
      To browarek po byłym sklepie spożywczym... Jeszcze nie odważnych na taką niszę ?!

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #4
        E -tam - nie takie rzeczy np. z Włoch na półki w Polsce trafiają. Poza tym jest na forum spory ruch jeśli chodzi o opisy piw z Legendy - a nie chce mi się wierzyć że wszyscy opisujący bujali się po dalekich przedmieściach Budapesztu (ja np. będąc w Budapeszcie sobie odpuściłem).

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Piwa włoskie w naszych sklepach nie trafiają bezpośrednio z Włoch tylko z innego państwa. Ci dystrybutorzy nie będą zainteresowani mikrusami z Węgier. Ale to temat na inny wątek. Poza tym nie doceniasz zaangażowania forumowiczów

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ponawiam zadane już kiedyś pytanie: czy piwa z tego browarku są dostępne (jeśli tak - to gdzie) w Polsce?
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
            E -tam - nie takie rzeczy np. z Włoch na półki w Polsce trafiają. Poza tym jest na forum spory ruch jeśli chodzi o opisy piw z Legendy - a nie chce mi się wierzyć że wszyscy opisujący bujali się po dalekich przedmieściach Budapesztu (ja np. będąc w Budapeszcie sobie odpuściłem).
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwa włoskie w naszych sklepach nie trafiają bezpośrednio z Włoch tylko z innego państwa. Ci dystrybutorzy nie będą zainteresowani mikrusami z Węgier. Ale to temat na inny wątek. Poza tym nie doceniasz zaangażowania forumowiczów
            Latem były w Krakowie, ul. Łużycka 25, Beer Concept
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              No to sorry, właścicieli niektórych sklepów nie doceniłem

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Oprócz tego sklepu w Krakowie, to podejrzewam, że nie są dostępne w Polsce.
                Właścieciel odwiedził browarek w kwietniu i widzę, że wizyta owocuje dalszymi zakupami. Oby tak dalej, bo warto.
                Ja akurat piwa z tego browarku nabywam na miejscu tzn. w Budapeszcie.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎