Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

5 grudnia 1933 r. - zapomniana rocznica.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    5 grudnia 1933 r. - zapomniana rocznica.

    5 grudnia 1933 r. ratyfikowano 21. poprawkę do amerykańskiej Konstytucji, znoszącą prohibicję - obowiązujący od 1919 r. zakaz produkcji, transportu i sprzedaży alkoholu. Podpisując 23 marca 1933 r., 21 poprawkę do "ustawy Volsteada", faktycznie znoszącą prohibicję, prezydent Roosevelt wypowiedział słynne słowa: "Myślę, że to dobra pora na piwo".

    cały artykuł: http://wpolityce.pl/artykuly/68803-8...itu-gangsterki
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    "szlachetny" eksperyment? Ja mam nieco odmienne zdanie w temacie. Rocznica przywrócenia zdrowego rozumu i rozsądku przeciwko fanatykom i światu korupcji i styku polityka-biznes-mafia który na prohibicji korzystał.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Ale intencje były nienaganne

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ciekawe kiedy zakończy się "szlachetny eksperyment" z zakazem handlu narkotykami?

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Pewnie nigdy bo ten jeszcze bardziej pasuje biznesowi i politykom, miliardy nie opodatkowanych zysków z jednej strony , a z drugiej możliwości kryminalizacji zjawiska i wykorzystywania do walki z przeciwnikami politycznymi. Ale to temat na dużą dyskusję, na pewno nie w tym temacie.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            W tym sęk, że to wcale nie jest długa dyskusja bo w zasadzie wyczerpałeś zagadnienie.

            Comment

            • Ura3
              Member
              • 07-2013
              • 39

              #7
              Prohibicja, nie wiedziałem, że tyle lat trwała. Oficjalnie spożycie spadło, ale Amerykanie wyhodowali sobie gangsterów, morderców, przemytników, korupcja opanowała policję, a życie towarzyskie przeniosło się do nocnych lokali.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎