Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, Red Horizon 3. editon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KajusAnt
    Senior
    • 02-2013
    • 347

    Nøgne Ø, Red Horizon 3. editon

    Red Horizon 3.editon.

    Butelka 0,25l, 28 Plato, 100 IBU, 12,5 ALC, drożdże sake Nr 9

    Barwa: jasny brąz, lekko mętny
    Piana: mała drobnopęcherzykowa, szybko znikająca, pozostawia minimalny wianuszek
    Zapach: karmel, jakieś nuty owocowe
    Smak: słodkawe, lekko owocowe i karmelowe na finiszu lekka goryczka i delikatnie alkohol
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 07-12-2013, 08:39.
  • KajusAnt
    Senior
    • 02-2013
    • 347

    #2
    Nøgne Ø, Red Horizon 3. editon

    Dodam jeszcze etykietę:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 07-12-2013, 08:44.

    Comment

    • LordiBorden
      Member
      • 01-2013
      • 76

      #3
      Z Twojego opisu wyłania się piwo przeciętne, nijakie - to tylko moje wrażenie czy takim jest? zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy warto...

      Comment

      • x57
        Senior
        • 05-2011
        • 247

        #4
        Nigdy nie piłem sake, więc nie mam porównania ile wniosły drożdże ale jedziemy
        Parametry jak w pierwszym poście, uwarzone 20.12.2011

        Kolor ciemnopomarańczowy, klarowne
        Piana praktycznie brak
        Aromat przyjemny, złożony, mocna słodowość, sporo estrów ale dość nietypowych dla piwa, jakaś dziwna kwiatowość, cytrusy, sporo karmelu, lekkie magi, lekka dębowość, lekka wanilia
        Smak mocna słodowość, dość też słodkie, sporo kwiatowych estrów, lekkie cytrusy, lekki alkohol, minimalny aldehyd, finisz słodowo-kwiatowy
        Goryczka średnio-niska, czysta
        Odczucie w ustach pełnia dość wysoka, wysycenie średnio-niskie, wyklejające, lekko rozgrzewające

        Alkohol bardzo dobrze ukryty, piwo ciekawe i całkiem złożone, jednak o dość niskiej pijalności, 250ml to naprawdę max.

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Kolor: jasno brązowy z bardzo lekkim zmętnieniem.
          Piana:jasno beżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt obfita i szybko znikająca co przy tej zawartości alkoholu jest jak najbardziej normalne.
          Zapach: na pierwszym planie aromaty ciemnych owoców lekko podsuszonych. Bardziej kojarzący się z piwami belgijskimi (np. Duchesse de Burgogne). Dalej melanoidyny z wyczuwalnymi nutami amerykańskich chmieli. Alkohol po zamieszaniu niestety wyczuwalny w niezbyt przyjemny sposób.
          Smak: również głównie ciemne owoce z nutami karmelu, przypieczonej bułki maślanej. Słodowa podbudowa skontrowana goryczką o chmielowym charakterze spotęgowaną przez alkohol.
          Wysycenie: średnie jak najbardziej pasujące.
          Uwagi: piwo średnio pijalne, po 12,5% alk. z 28 Blg. spodziewałem się czegoś pełniejszego i mniej pijalnego. Edycja druga był lepszym przykładem barley wine.
          Last edited by rafael52; 26-12-2014, 15:29.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎