Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego piwo PINTY musi kosztować powyżej 10 zł w knajpie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Dlaczego piwo PINTY musi kosztować powyżej 10 zł w knajpie

    Proponuję zatem wycieczkę w czasie.

    Post z czasów, gdy była na rynku Smocza Głowa. 3 złote 10 groszy SG i dla porównania Ambera Koźlak i Żywe 3,20 zł. Ile teraz w dobrym sklepie kosztują te piwa? A ile Pinta? Co zmieniło się w tymże samym browarze Jurajskim?

    A przykład knajp. SG była po 6-7 zł, podczas gdy koncernówki były po 5 zł, a czasem więcej. Po ile masz teraz Pintę w knajpie?

    Spiąłem się ostatnio z AleBrowarem na FB m/w o pewien event. Niech mi ktoś nie wciska ciemnoty, że jest to zabawa. Jak zarabia się na tym kasę to nie jest to zabawa tylko biznes.

    Żywię dużą estymą chłopaków z Pinty za to co włożyli w rewolucję piwną w Polsce, ale ostatnio zaczyna mnie to irytować za ile kupię następnym razem piwo w knajpie?
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    A to ten browar od Smoczej Głowy jeszcze warzy?

    P.S. spiąłeś się, bo laski Ci się nie podobają
    Last edited by jacer; 09-12-2013, 13:30.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Proponuję zatem wycieczkę w czasie.

      Post z czasów, gdy była na rynku Smocza Głowa. 3 złote 10 groszy SG i dla porównania Ambera Koźlak i Żywe 3,20 zł. Ile teraz w dobrym sklepie kosztują te piwa? A ile Pinta? Co zmieniło się w tymże samym browarze Jurajskim?
      Pozostaje jeszcze pytanie o jakość Smoczej Głowy na tle piw ważonych dzisiaj. Mam do tego piwa wielki i sentyment i miało ono duży wpływ na rozwój mojego sekciarstwa
      Nie wiem jednak czy wytrzymałoby porównanie z piwami dostępnymi dzisiaj. Może było takie dobre bo jako jedyne oferowało coś innego?
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        A to ten browar od Smoczej Głowy jeszcze warzy?
        Po przejęciu od Relakspola produkcji przez Zawiercie ceny nie podskoczyły. Przykład Imbiru w Krakowie, który do swojego końca serwował piwo z Zawiercia pod marką Smocza Głowa w cenie 6 zł.
        Last edited by e-prezes; 09-12-2013, 13:45.

        Comment

        • gwzd
          Senior
          • 01-2012
          • 622

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          A przykład knajp. SG była po 6-7 zł, podczas gdy koncernówki były po 5 zł, a czasem więcej. Po ile masz teraz Pintę w knajpie?
          Bo koncernówki nie drożeją Knajpa, do której chodziłem na piwo w latach 2004-2006 sprzedawała znaną markę po 10-12zł. Obecnie to samo piwo kosztuje u nich już 16zł.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
            Pozostaje jeszcze pytanie o jakość Smoczej Głowy na tle piw ważonych dzisiaj. Mam do tego piwa wielki i sentyment i miało ono duży wpływ na rozwój mojego sekciarstwa
            Nie wiem jednak czy wytrzymałoby porównanie z piwami dostępnymi dzisiaj. Może było takie dobre bo jako jedyne oferowało coś innego?
            A warzy się dziś ale w 100% na polskich chmielach? Wymień kilka oprócz Prometeusza.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Jeśli przykładem dla innych ma być strategia biznesowa podmiotu który nie utrzymał się na rynku to sądzę, że nie jest to dobry wzór

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Ale to była zabawa, a nie to co próbuje mi powiedzieć Bartek na FB. Z tej ceny była część dla browaru warzącego i dla zlecającego, knajpiarza czy innego pośrednika.
                Uważasz, że w Polsce dobre piwo rzemieślnicze nie może kosztować w knajpie np 7 zł?

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale to była zabawa, a nie to co próbuje mi powiedzieć Bartek na FB. Z tej ceny była część dla browaru warzącego i dla zlecającego, knajpiarza czy innego pośrednika.
                  Uważasz, że w Polsce dobre piwo rzemieślnicze nie może kosztować w knajpie np 7 zł?
                  Tomek, mamy jedne z najdroższych autostrad, najdroższe stadiony, paliwo na poziomie cen tzw. zachodniej Europy, i wiele, wiele innych przykładów. A ty się o piwo za dwa euro będziesz handryczył?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Bo jak idę do knajpy w BP to płacę za Pintę 11-12 zł. A chciałbym 7

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale to była zabawa, a nie to co próbuje mi powiedzieć Bartek na FB. Z tej ceny była część dla browaru warzącego i dla zlecającego, knajpiarza czy innego pośrednika.
                      Uważasz, że w Polsce dobre piwo rzemieślnicze nie może kosztować w knajpie np 7 zł?
                      Nie wiem czy może czy nie, nie znam się na komercyjnym warzeniu piwa. Ciężko mi powiedzieć gdzie zaczyna się a gdzie kończy rentowność takiego przedsięwzięcia.

                      Skoro Smocza Głowa to była taka idylla, na której wszyscy zarabiali a piwo kosztowało mniej jak Ciechan to czemu ta bajka się skończyła? Przecież z tego co piszesz to powinna być dalej kura znosząca złote jajka.

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uważasz, że w Polsce dobre piwo rzemieślnicze nie może kosztować w knajpie np 7 zł?
                        Za jakiś czas się przypomnę
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          A to do mnie?
                          Last edited by e-prezes; 09-12-2013, 14:14.

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            A to do mnie?
                            Eeee
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #15
                              E-prezesie, a gdzie mogę kupić piwa ze Smoczej Głowy? Bo chętnie bym spróbował.
                              Last edited by wrednyhawran; 09-12-2013, 14:36.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎