Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Budapeszt, Budapest VI., Hunyadi ter 11, Ogre Bácsi [były Hopfanatic]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kefir87
    Member
    • 09-2010
    • 70

    Węgry, Budapeszt, Budapest VI., Hunyadi ter 11, Ogre Bácsi [były Hopfanatic]

    Hopfanatic to mikrobrowar z Budapesztu. W ich firmowym lokalu tuż koło ulicy Andrassy'ego (dla nieznających Budapesztu - to ścisłe centrum miasta) można skosztować chyba wszystkich ich produktów.

    Ja spróbowałem White Hop, czyli dość mocno chmielonego piwa pszenicznego. Było całkiem dobre, ze względu na kwaskowatość trochę przypominało mi piwa z gatunku saison. Skosztowałem również Nohoplimit, mocno chmielone IPA, jednak na Węgrzech trafiają się lepsze piwa z tego gatunku.

    Za to bardzo smakował mi ich RIS o nazwie Angry Beast, który kupiłem wcześniej w "Csak a jo sor!" i wypiłem w pociągu z Budapesztu do Katowic.

    Ceny porównywalne z polskimi, może 1-2 złote więcej na jednym piwie.

    Wystrój lokalu nie przypadł mi do gustu. Malowidła na ścianach przedstawiające ludzi z szyszkami chmielu zamiast głów są po prostu brzydkie. (Tu: http://jondianartw.wordpress.com/201...s-in-budapest/ macie zdjęcia). W dodatku kiedy wybrałem się do toalety, to tuż przede mną przebiegł szczur. W najgorszych spelunach (a zwiedziłem ich trochę) mi się coś takiego nie zdarzyło.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    To nie jest minibrowar z Budapesztu tylko z Kiskunhalas (blisko Szegedu).
    Browarek założony w tym roku, wcześniej istniał jako browar kontraktowy, piwa robione były w różnych minibrowarach na Węgrzech i Słowacji.

    Comment

    • Kefir87
      Member
      • 09-2010
      • 70

      #3
      Dzięki za poprawkę.
      Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
      http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        To bardziej knajpa firmowa browaru czy tylko zbieżność nazw browaru i knajpy?

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Knajpa firmowa.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Lokal zamknięty przez najbliższe 2 tygodnie - remont.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Lokal otwarty, ja spróbowałem Alulu z Hop Fanatic. Miejsce typowo piwne, godne polecenia, choć bez fajerwerków. Na tablicy sześć piw z nalewaka.

              Comment

              • abelincoln
                Senior
                • 01-2010
                • 286

                #8
                Dodam że nie ma żadnego napoju bezalkoholowego - a że moja ładniejsza połowa jest aktualnie niepijąca, to wizyta w tej knajpie skończyła się szybciej niż pierwotnie planowałem...
                Last edited by abelincoln; 19-10-2015, 14:37. Powód: literówka

                Comment

                • funt
                  Junior
                  • 01-2005
                  • 27

                  #9
                  Niestety już zamknięte. Najbliżej Legenda.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Wygląda na to, że nie tylko lokal firmowy, ale i browar to już przeszłość.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Zmienił się tylko właściciel. Jest nowa nazwa (już zgłosiłem modowi) i jest 10 kranów z węgierskim kraftem.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎