Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eight Degrees, Zeus Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Eight Degrees, Zeus Black IPA

    Po ruskim stoucie kolejny ciemniak z serii Back to Black tego browaru upędzonej na tegoroczne święta. Tym razem piwo które myślałem że generalnie zalicza się do jasnych a tu bah niespodzianka czyli czarna IPA. Pewnie znawcy powiedzą że nic w tym dziwnego ale dla mnie to dziwota i zdecydowanie pionierski gatunek piwa pity po raz pierwszy.

    PIANA: stoutowa. Jasnobrązowa, dosyć gęsta ale niezbyt gruba i na szybkim opadzie. Zjeżdża po ściance szklanki niczym niedoświadczony wspinacz skałkowy. Na powierzchni piwa też szybko ustępuje ciemnej toni piwa.

    NAGAZOWANIE: niewielkie w zasadzie takie jak na prawie chyba wszystkich irlandzkich piwach (no może za wyjątkiem jakiś lagerów) jakie tu opisywałem. Szablonowe.

    KOLOR: taki że bez próby organoleptycznej nie odróżnił bym od stouta.

    SMAK: gdyby nie patrzeć na kolor a skupić się jedynie na wrażeniach kubków smakowych jest typowa dla ajpy spora goryczka wygenerowana przez (i tu wsparcie opisem z ety) ciemny słód oraz chmiel aroamatyzowany tropikalnymi owocami. Brak kawowowo-palonych klimatów jak w stoucie więc wszystko zgodne z zadeklarowaną na etykiecie nazwą. Alkohol w krzepkiej ilości 7 procent. Mimo to nie narzucający się.

    OPAKOWANIE: eta bardzo typowa dla tego browaru. Widać już pomału kończą się pomysły na kolejne grafiki etykiet w tym tworzącym coraz to nowe marki piw browarze. Kapsel bez nadruku.

    PS: wreszcie udało mi się w naszym irlandzkim dziale przekroczyć setkę opisanych piw
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Rozumiem, że piwo nie wydziela żadnych aromatów, bo ni słowa o zapachu
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Nie wspomniałem gdyż nie chciałem być nieobiektywny i krzywdzący dla tego piwa ale skoro już zagaiłeś to w trakcie ciumkania piwa i niuchania zawrtości szklanki odniosłem wrażenie że myjąc ją przed "sesją" nie końca ją spłukałem i był lekki zapach gąbki do mycia naczyń
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎