Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O’Shea’s Irish Stout 4,5 %

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Carlow, O’Shea’s Irish Stout 4,5 %

    Nie wiem czy różnica 0,2 volta w alkoholu powoduje u nas zakwalfikowanie piwa jako inne więc decyzję o ewentualnym połączenie wątku z tym piwem pozostawię już mod’owi działu. Opisywana poniżej wersja to piwo na wyłączność sieci Aldi. Ma też nieco zmienioną nazwę i w niej zamiast O’Hara’s jest O’Shea’s. Tak czy siak:

    PIANA: trzyma poziom. Dosyć gęsta, puszysta, kremowa. Taka jaka powinna być w stoucie. Wytrzymałość na czas nie jest genialna ale też nie ma tragedi. Nie pozostawia śladów na szkle.

    ZAPACH: typowy zapach palonego słodu. Zapachu kawy nie zauważyłem.

    NAGAZOWANIE: wydaje się wyższe niż w pozostałych piwach jakie ostanio piłem i opisywałem. Szukanie wzrokiem bąbli w czarnej toni piwa jest z góry skazane na porażkę jednak dają się odczuć przy przełykaniu kolejnego łyku tego czarnego balsamu.

    KOLOR: zdecydowana czerń. Może nieco czerwonawe przebłyski na bokach szklanki ale to pewnie bardziej optyka szkła szklanki o takim kształcie z jakiej piję.

    SMAK: poprawny stout. Bez szału, brak jakiś waniliowo-kawowych klimatów jakimi bajerują w droższych stoutach. W sumie jak na niecałe 2 ojro i w warunkach irlandzkich cen to bardzo poprawny produkt. Alkohol 4,5 procent a więc o 0,2 wolta więcej niż w prawie dwukrotnie droższej wersji browarowej tego piwa tzn nie sprzedawanej na wyłączność sieci sklepów.

    OPAKOWANIE: etykieta nieco nonejmowa acz jak na sieciówkę niebrzydka. Wzmianka o jakiejś niedawno otrzymanej nagrodzie za cośtam-cośtam. Kapsel czarny.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Livres
    Senior
    • 04-2012
    • 324

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie wiem czy różnica 0,2 volta w alkoholu powoduje u nas zakwalfikowanie piwa jako inne więc decyzję o ewentualnym połączenie wątku z tym piwem pozostawię już mod’owi działu.
    Wg mnie temat kwalifikuje się do połączenia z tym: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=95856

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Tak, to piwo też bym dołączył na miejscu moderatora do wspólnego wątku.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak, to piwo też bym dołączył na miejscu moderatora do wspólnego wątku.
        Tyle lat minęło, więc niech zostanie.

        Aromat - palony, gorzka czekolada, też kawa
        Piana - wysoka, raczej zwarta ale nie z tych śmietankowych, pojedyncze większe bąble, trwała, zostaje na szkle
        Barwa - smolista
        Wysycenie - umiarkowane, ciut musuje
        Smak - tony kawowe z wyraźną paloną goryczką, długą i lekkimi tonami czekolady deserowej
        Treściwość - dobre

        Zdecydowanie dobre piwo. Nadal dostępne w Aldi, a dzięki temu tańsze niż oryginał.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎