Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Imperial UPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sztetke
    Senior
    • 12-2009
    • 355

    Imperial UPA

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)
    Zastanawia mnie tylko jeden fakt, jak się ma nazwa, spalonej przez UPA polskiej wsi (Beniowa) do tak smacznego i apetycznego piwa z amerykańskimi składnikami. Wszak to piwo nie powinno dawać radości tylko jedynie melancholijny smutek okraszony mocną goryczą. No ale to tylko moje prywatne dywagacje(...)


    Polska wioska..., to żeś pojechał po całości.
    Last edited by ART; 09-01-2014, 14:15.
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #2
    A czyja?

    Comment

    • duvel88
      Senior
      • 12-2012
      • 134

      #3
      Źle napisał? Moja babka walczyła z UPA i niestety znam za dużo szczegółów by dotknąć kolejnego (zapewne bubla) od pani Łopaty. Wieś na Ukrainie i co to zmienia? Rozpamiętywanie "dzieła" banderowców? Dziękuję odpuszczę a Tobie Becik dziękuję za sprawdzenie tematu .....

      Comment

      • mimkas
        Junior
        • 11-2010
        • 1

        #4
        Jakiej Ukrainie??Pamiętajmy że wtedy granica Polski kończyła się na rzece Zbrucz a nie na Sanie jak obecnie,która jest dziełem ręki Stalina. Wieś istotnie zamieszkiwali w większości ukraińcy,ale narodowości byli polskiej.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Zdecyduj się. Jeśli nie było Ukrainy, to skąd Ukraińcy?

          Comment

          • sztetke
            Senior
            • 12-2009
            • 355

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mimkas Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakiej Ukrainie??Pamiętajmy że wtedy granica Polski kończyła się na rzece Zbrucz a nie na Sanie jak obecnie,która jest dziełem ręki Stalina. Wieś istotnie zamieszkiwali w większości ukraińcy,ale narodowości byli polskiej.
            Idąc tą logiką nasi pra i dziadkowie nie byli Polakami, tylko Niemcami, Rosjanami i Austriakami.
            Prawda jest taka że Ukrainy spalili swoją wioskę.
            Oczywiście można spróbować "ukryć prawdę obesraną i powspierać racje stanu".

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Zdecyduj się. Jeśli nie było Ukrainy, to skąd Ukraińcy?
              Posiadanie własnego państwa to nie jest warunek konieczny istnienia narodu.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Polska wieś?
                internet mówi, że: W roku 1921 osada liczyła 582 mieszkańców, głównie greckokatolickich Rusinów należących do dekanatu turczańskiego.

                ale fajnie, że warszawiak próbuje umoralniać miejscowych i mówi im jak mają zyć na swoim terenie.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Jacer, czy ty w ogóle przeczytałeś, coś napisał? Palenie wsi to dla ciebie sposób życia? I co ma z tym wspólnego miejsce zamieszkania Becika?

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Tak przeczytałem ale widzę, że ty też nie kumasz.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Polska wieś?
                      internet mówi, że: W roku 1921 osada liczyła 582 mieszkańców, głównie greckokatolickich Rusinów należących do dekanatu turczańskiego.

                      ale fajnie, że warszawiak próbuje umoralniać miejscowych i mówi im jak mają zyć na swoim terenie.
                      Jacer, to, że się do mnie non stop przyczepiasz zdążyłem się przyzwyczaić. Tylko to już zaczyna być nudne.
                      Gdzie i kogo próbuję umoralniać? Zaciekawiła mnie nazwa, bo nie wiedziałem co to jest ta Beniowa, zajrzałem do sieci, dowiedziałem się i wyraziłem SWOJE zdanie. Czy wyrażenie swojej opinii jest umoralnianiem i mówieniem komuś jak ma żyć?
                      Trochę się opanuj i ogarnij, bo Tobie nawet do głowy nie przyszło sprawdzić cóż to jest ta Beniowa
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Tak, czasami lepiej nie mówić co się myśli. Jeżeli miejscowi nie widzą w nazwie nic zdrożnego, jeżeli nie żyją non stop martyrologią, jeżeli dla nich śnieg w tym rejonie ma pozytywne skojarzenia to nam nic do tego.

                        Skąd wiesz, że nie sprawdziłem? I dlaczego nie wspomniałeś o tym, że Szwedzi wcześniej spalili wieś. Jak wspominać nieszczęścia to wszystkie. Od początku.

                        Do ciebie się nie przyczepiam tylko do twego sposobu myślenia. Dla mnie jest on irracjonalny.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dla mnie jest on irracjonalny.
                          Tak samo jak i Twój sposób myślenia jest dla mnie irracjonalny, i co, będziesz teraz dalej polemizował? Wg Ciebie ma to sens? Bo wg mnie nie
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            becik, wojna skończyła się 70 lat temu, daj już spokój, daj żyć ludziom normalnie.

                            Kto non stop ogląda się za siebie zamienia się w słup soli. Pamiętasz z Biblii?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak przeczytałem ale widzę, że ty też nie kumasz.
                              No nie kumam, inaczej bym nie pytał. Więc byłbym zobowiązany, gdybyś mi wyjaśnił, co miałeś na myśli przez "mówi im jak mają żyć na własnym terenie" (kto to "oni"?) i przede wszystkim co ma do tego warszawskość mówiącego, bo nie jestem w stanie znaleźć tu powiązania - oprócz twojej obsesji na punkcie Warszawy, bo żadne inne miasto nie przewija się tak często w twoich komentarzach. Ale może się mylę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎