Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brains (Craft), Atlantic White

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Brains (Craft), Atlantic White

    TYP: witbier
    ekstr. ?%, alk. 6,0%

    Piwo w stylu belgijskiego witbiera, ale na sposób nowofalowy - chmielonego amerykańskim chmielem. Nie jest to wyrób kolaboracyjny, a więc cała zasługa spada na Billa, Dona i Andrew - młodych, eksperymentujących piwowarów odpowiedzialnych za sukces Brains Craft Brewery. Są tu belgijskie drożdże, amerykański chmiel, curacao, przyprawy, no zobaczmy...

    KOLOR: głębokie złoto, a nawet lekki bursztyn, na pewno nie biały
    ZAPACH: bardzo obiecujący, złożony, intensywny bukiet: drożdżowa kwaskowatość, mocne cytrusy (zarówno curacao, jak i chmiele), karmelowa, a nawet miodowa słodycz, przyprawy... jest dobrze!
    SMAK: dobry, złożony, ale nie kojarzy mi się z witbierem - przede wszystkim bardzo owocowy, cytrusowy, a to za sprawą gorzkawego i słodkiego pomarańczowego aromatu curacao wymieszanego z cytrusowością chmielową, na drugim planie czuć kolendrę i inne przyprawy, które dopełniają wcześniejsze cytrusy, a w końcówce wyrazista, choć niezbyt intensywna goryczka - idealnie wieńczy profil smakowy; cały bukiet zrównoważony jest słodką, miodową słodowością; muszę przyznać, że tak cytrusowo-słodowego wita pozbawionego w sumie cierpkawej świeżości jeszcze nie piłem, ale taka interpretacja stylu bardzo mi pasuje.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎