Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Otley, Oxymoron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Otley, Oxymoron

    STYL: black IPA
    ekstr. ?%, alk. 5,5%

    Oxymoron - najlogiczniejsza nazwa piwa uwarzonego w stylu nielogicznie nazwanym black IPA. Piwo jest wynikiem kolaboracji browaru Otley z współtwórcą browaru kontraktowego Steel City Brewing z Sheffield, facetem o nicku Gazza.
    Chłopaki z Sheffield, jak piszą na swojej stronie, wiedzą do czego chmiel służy, więc pomysł trafił we właściwe ręce. Rzeczywiście, Oxymoron jest uwarzony na niemieckim słodzie czekoladowym z udziałem aż pięciu odmian chmielu (z czego znalazłem informacje o konkretnych dwóch: Chinook i Columbus), w tym jest chmielony na zimno. Wysoka nota na Ratebeer ostatecznie przekonuje, że powinno być dobrze.

    KOLOR: ciemny brąz
    ZAPACH: bardzo intensywne cytrusy, sporo czekolady i lekka paloność, świetny
    SMAK: mocna goryczka z przesmacznymi aromatami cytrusowymi (grejpfrut) w natarciu od samego początku, wkrótce zostaje zbalansowana słodowym akcentem mocnej, gorzkiej czekolady, ten pozostający już do końca balans cytrusowo-czekoladowy to po prostu rekord świata; z jednej strony orzeźwiające cytrusy, z drugiej ciężka, gorzka czekolada; smak ogólnie jest słodkawy, ale idealnie kontruje wysoką goryczkę piwa. Wielokrotnie później wracałem do tego piwa, które stanowi dla mnie smakowy wzorzec black IPA.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎