Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Old World Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heman
    Member
    • 12-2013
    • 62

    BrewDog, Old World Russian Imperial Stout

    Butelka 0,66 l i piękna etykieta. Piwo ma 9,5 % obj. alkoholu.

    Piwo jest czarne z piękną brązową, trwałą pianą. Aromat to w pierwszej chwile suszone śliwki, następnie słodka czekolada.

    W smaku alkohol jest wyraźnie wyczuwalny, ale nie jest gryzący. Jest raczej dobrze ułożony w całym bogactwie tego piwa. Smak to najpierw słodka, mleczna czekolada i kakao. Później bardzo delikatne nuty palone i całość pokryta wyraźną goryczką, nie utrzymującą się długo. Aromatów i smaków chmielu nie wyczuwałem. Piwo jest raczej słodkawe, ale nie ma tej zaklejającej słodyczy. Po prostu bardziej w kierunku słodkiego niż wytrawnego. Niezwykle rozgrzewające, przez wyraźny alkohol. Na pewno nie jest to trunek do codziennego popijania, bardzo pełny, treściwy. Po dłuższym ogrzewaniu w pokalu, miałem wrażenie, że popijam likier czekoladowy. Nie do wypicia w ciepłe lato

    Piwo ogólnie smaczne, ale wybitnie degustacyjne.
    http://dziennikpiwny.blogspot.com/
  • zolt
    Junior
    • 07-2013
    • 15

    #2
    Również butla 0,66.

    Piwo czarne, nieprzejrzyste. Data na etykiecie: 17.10.2018.

    W zapachu wyczuwam głównie akcenty palone i mocno wyczuwalny alkohol. Bardziej w tle akcenty czekoladowe. Tego alkoholu w aromacie trochę za dużo.

    W smaku głównie akcenty palone, czkoladowe i alkoholowe. Alkohol wyczuwalny, ale raczej w sposób szlachetny, choć mogłoby go być trochę mniej. ;-) Goryczka dość mocna, bardzo w stylu goryczki kawowej.

    Etykieta ciekawa. Pasuje do stylu piwa. Kapsel niestety golas, a szkoda. Przydałoby się tu coś konkretnego pod te piwo. ;-) Ale to drobnostka.
    Last edited by zolt; 25-02-2014, 20:22.

    Comment

    • Swaroga
      Senior
      • 10-2011
      • 115

      #3
      NOS: dym, kawa, ser wędzony, banan, czarna czekolada, wanilia, mleko, orzechy.
      USTA: delikatnie gazowane o mocnym nasyceniu. Oleiste.
      Mocno słodki początek szybko przekształca się w silnie podpalane i wędzone nuty. Wędzony ser z kawą zagryzany czarna czekoladą. Chmiele dodają smaczek skórki pomarańczy. Posmak ziemi i cierpki jak kawa.
      ODCZUCIA : bogate, ale nie ekscytujące. Niemniej jednak to piwo jest smaczne i ma moje ulubione dymione nuty.

      Click image for larger version

Name:	BDRIS.jpg
Views:	1
Size:	27,1 KB
ID:	2049218
      Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
      https://www.facebook.com/hipester
      Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
      www.ratebeer.com/user/137460/

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎