Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baladin, Open White

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Baladin, Open White

    Butelka O.33l. Alkohol 5%. Ekstrakt b/d.
    Piwo jest niepasteryzowane, niefiltrowane i rifermentata in bottiglia.
    Barwa: Żółta. Piwo jest bardzo mętne.
    Piana: Szybko opadła, ale zostawiła miłe dla oka ślady na szkle.
    Zapach: Jak w belgijskich blondach górnej półki. Morele, banany i biszkopty i raczej nic od chmielu. Lekka skórka od pomarańczy. Na finiszu jak witbier.
    Smak: Tu już wyraźny wit! Wytrawny, nawet wodnisty, orzeźwiający. Przyjemne połączenie lekkiego słodu z dużą bardziej wyrazistym kwaskiem. Goryczki nie stwierdziłem.
    Piwo jest wysoce nasycone. Moje z datą do listopada 2015 roku i bardzo mi smakowało.
    Attached Files
  • zolt
    Junior
    • 07-2013
    • 15

    #2
    Piwko jest fajnie mętne o kolorze podchodzącym pod wyblakły pomarańcz.
    Piana w moim przypadku słaba i nietrwała, nie zdobi szkła.
    Zapach witowy. Morelki, brzoskwinki. Czuć pszeniczny sznyt.
    W smaku delikatne i orzeźwiające. Bardzo gładko wchodzi i aż żal, że buteleczka tylko 0,33. :-) Myślę, że idealne na gorące lato. Wysycenie średnie do wysokiego. Goryczki nie wyczuwam w ogóle.
    Na uwagę zasługuje buteleczka. Bardzo ładnie się prezentuje, elegancko i nietypowo. Daje wrażenie piwa luksusowego z wyższej półki. Kapselek Baladin.

    Comment

    • DonZ
      Senior
      • 03-2013
      • 303

      #3
      Piana: Drobna nikła, szybko redukująca się do ledwo dostrzegalnego wianuszka.
      Kolor: Ciemno żółte zmętnione, z drobnymi farfoclami.
      Aromat: Z butelki lekko słodki słodowy i owocowy. W szkle nuty belgijskie, słodkie brzoskwinie, morele, delikatnie bananowo - jabłkowe nuty. Po stronie słodowej delikatna słodycz i aromaty biszkoptowe
      Smak: Przyjemne lekko aksamitne w smaku, ze średnio wysokim wysyceniem, bardzo pijalne. Lekko kwaśne z nutami pomarańczowymi i kolendrą, nie tak dominującą oraz delikatną słodową słodyczą, sprawia że jest bardzo rześkie w odbiorze. Goryczka zerowa.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎