Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brains (Craft), Black Mountain

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Brains (Craft), Black Mountain

    styl: black IPA
    ekstr. ?%, alk. 5,0%

    Wisienka na torcie ubiegłorocznych piw wypuszczonych przez Brains Craft. Mocny akcent wieńczący 2013 r. Piwo ma trudne zadanie - musi sprostać rozbudzonym oczekiwaniom. Wszystkie ostatnie piwa browaru były bardzo dopracowane, więc poprzeczka zawieszona jest wysoko. Poza tym konkurencja nie śpi - inna walijska czarna IPA, Oxymoron od Otleya, to dla mnie najlepsza czarna IPA jaką kiedykolwiek testowałem. "Black Mointain" powstało we współpracy browaru Brains z trzema wesołymi facetami prowadzącymi kanał "The Craft Beer Channel" na YT. Uczestniczyli oni w warzeniu, no i zadbali o medialny rozgłos. Na ich kanale można znaleźć filmik przedstawiający proces powstawania tego piwa (gł. piwowar Brainsa, Bill Dobson, ciekawie tłumaczy, co dane słody i chmiele wnoszą do piwa). A mamy tu pięć rodzajów słodów (pale ale, monachijski, crystal, dark crystal i czekoladowy), no i przede wszystkim pięć odmian chmielu: ameryk. Citra, Amarillo, Summit, Apollo i nowozelandzki Pacifica. Mam nadzieję, że zrobiono z nich właściwy pożytek.

    KOLOR: bardzo ciemno brązowy, z brunatnymi przebiciami
    ZAPACH: klasyczne chmielowe cytrusy w wersji "na bogato" skontrowane czekoladą, słodyczą karmelową, zapach ciekawie rozwija się w czasie w stronę właśnie słodszych nut czekoladowych
    SMAK: co ciekawe, w smaku aromaty chmielowe schowane nieco w tyle za bardzo wyrazistą chmielową goryczką, w której oprócz cytrusów, pałęta się też sporo nut trawiastych, trochę psujących wrażenie, no i przede wszystkim mocną słodową palonością, która chyba jest trochę nie w stylu jeśli chodzi o black IPA; jest też trochę nut czekoladowych, w sumie smak jest dobrze zbalansowany, piwo jest dobre, ale brakuje tej świeżości, przez co miałem wrażenie, że piję po prostu dobrze nachmielonego i wysyconego stouta.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6075

    #2
    Rzuciła mi się w oczy ta produkcja więc nabyłem... wersja w puszce.

    Piana - za duża, ciężko nalać. Przegazowane.
    Barwa - ciemny rubin.
    Gaz - średni.
    Lacing - sporo.
    Aromat - kawa, czekolada, ciemne susze owocowe.
    Smak - mniej słodkie niż się spodziewałem. Kawa, mocno gorzka czekolada. Słodkie susze owocowe z lukrecją. Lekko ściągający finisz. Goryczka lekka.

    Wypiłem... od bidy obleci
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎