Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brú, Brú Rí Irish Craft IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Brú, Brú Rí Irish Craft IPA

    Jedno z 3 czy 4 piw jakie w butelkowym debiucie wydał ten browar. Nawiasem mówiąc wzorem skrótów DIPA czy AIPA zastanawiam się jak będzie brzmieć on przy owym Craft IPA ale to w sumie nie jest kolejny gatunek piwa więc nie powinno być tu żadnego kłopotu i niezręczności w polskim języku. Do rzeczy jednak bo piana opada, piwo się grzeje i już wypijam je wzrokiem:

    PIANA: bardzo trwała. Jak widać na zdjęciu utworzyłem z niej piękną, wysoką kremówkę jakiej nie powstydziła by się nawet wadowicka cukiernia. Biała z leciutkim kremowym odcieniem. Dosyć gęsta, trzymająca się dobrze ścianek i nie odpuszczająca przeciwnikowi pola.
    NAGAZOWANIE: jak na IPA chyba nawet spore a przynajmniej średnie. Po 15 minutach od nalania bąbelki nadal fruwają ku pianie.
    KOLOR: klarowny, ciemniejsze złoto. Kojarzący mi się z kolorem naszych piw typu strong.
    SMAK: zrezygnowałem z rubryki Zapach gdyż na tym polu prawie zawsze nie miałem nic ciekawego do napisania jednak tutaj muszę przyznać że już pierwszy niuch słodowego zapachu przypomniał mi świeże piwo brane bezpośrednio z jakiegoś browaru w firmowej knajpie a to niewątpliwie dobre wrażenie. W smaku dominuje również słód, goryczka bardzo słaba, prawie nie odczuwalna co jak na IPA wydaje mi się nietypowe, przynajmniej na tyle ile mam słabej wiedzy w tym temacie. Ogólnie bardzo miłe piwo z zawartością 5% alkoholu.
    OPAKOWANIE: etykietka nawiązująca graficznie do innych z tej 3-4-piwowej serii browaru. Dosyć orginalna. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎