Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Austria, Wiedeń, Bier-Box, Breitenfurter Strasse 291-297/5/R 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Austria, Wiedeń, Bier-Box, Breitenfurter Strasse 291-297/5/R 1

    Jak już wspominał skitof, sklep jest kontynuatorem tradycji zamkniętego Bier-Imperium..., choć koleżka, zastany w sklepie, zarzekał się, że to całkiem nowy biznes... Ja nie jestem z ichniej skarbówki (ani z żadnej innej) więc nie wnikam...
    Dotarłem tam w sobotni poranek, lawirując po mieście ok. 10 km. Tak naprawdę to raczej przed-mieście, w okolicy plakaty reklamujące koncerty różnistych wykonawców "balkan-disco", drukowane jedynie w językach dawnej Jugosławii (kto by tam sobie zawracał gitarę niemieckim...). Jak na Wiedeń, to okolica zdecydowanie "drugiego sortu", sam sklep wyglądał w środku jak po małym włamaniu albo dużym remanencie.
    Sklepik ma kilka poziomów, piwa poustawiane chyba krajami, na "polskiej" półce Tyskie i Lech w puszkach. Powiedziałem kolesiowi, że z Polski ma w zasadzie "Scheisse", przyjął to dzielnie, powiedział, że jego ambicją jest mieć piwa z jak największej liczby krajów, więc bierze, co mu dają.
    Z uprzejmym zainteresowaniem wysłuchał mojej informacji, że teraz w Polsce to, Panie, browary rzemieślnicze i, Panie, kontraktowe i, Panie, dobre piwa warzą... i tyle.
    Kupiłem trochę piw niemieckich, takich, których (chyba) nie znałem, z Austrii miał ofertę na poziomie żenującym... Gdyby mi ktoś przesłał pół godziny wcześniej fotkę półek tego sklepu, byłbym wcześniej w Alpach, zamożniejszy o ok. 75 ojro...
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Suplemencik poremanentowy paragonowy: za dwadzieścia piw zapłaciłem EUR 71,12.
    Najdroższe, Hopfull Hallertauer Pale Ale ze Schlossbrauerei Au kosztowało EUR 4,60, najtańsze - Weißenoher Bonator - EUR 2,32. Biorąc pod uwagę moje preferencje smakowe, świat stanął na głowie...
    A, ulotka sklepu twierdzi, że mają w Wiedniu dwie miejscówki: jedna, jak wyżej, a druga - Abholmarkt - przy Leopoldauerplatz 39 (gdziekolwiek to jest ).

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎