Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kinnegar, Yannaroddy Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Kinnegar, Yannaroddy Porter

    Piwo które na rynku pojawiło się już jakiś czas temu ale z zupełnie inną etykietą w stylu serii piw sezonowych tego browaru. Teraz etykieta jest typowa dla piw w stałej ofercie browaru co może sugerować iż przyjeło się i browar zamierza produkować go więcej.

    PIANA: gęsta, przy nalewaniu już nieco ogrzanego piwa dosyć spora i trwała. Lekki brązowy odcień. Pozostawiająca ślad na szkle i dobrze kryjąca powierzchnię piwa.

    NAGAZOWANIE: nieduże, naturalne. Wzrokowo niewidoczne w czarnej toni piwa.

    KOLOR: zdecydowana porterowa czerń.

    SMAK: pierwszy kontakt organów sensorycznych z piwem i dosyć przyjemny zapach drewna. Producent co prawda nie bajeruje nas modnym obecnie i premiumowym „leżakowaniem w beczce” ale wyraźnie czuję zapach owego drewna. Przypomina mi to nieco śp olsztyńskiego Hebana który, jak mi się wydaje, również miał nie tylko taki kolor ale i zapach. Piwo wcześniej miało nazwę Yannaroddy Coconut Porter. Teraz jest ona skrócona ale to nadal (wg mnie) to samo piwo i posmak kokosa jest nadal przyjemnie wyczuwalny i jest on wzmiankowany na opakowaniu. Porterowa „paloność” smaku delikatna. Alkohol tak jak wcześniej, 4,8 procenta.

    OPAKOWANIE: jak wspomniałem wcześniej etykieta w stylu innych na piwa ze stałej oferty browaru. Tym razem zdecydowano się przypożądkować jej kolor fioletowy albo po prostu denaturatowy jednak za wyjątkiem koloru na szczęście nie ma innych podobieństw. Kapsel jednobarwny pod kolor etykiety.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    #2
    Kinnegar Brewing. Farmhouse beers from Donegal


    Aromat - miękki słodowy z lekkim paleniem, prażone zboże
    Piana - wysoka, raczej gęsta, jasny beż, niezbyt trwała
    Barwa - bardzo ciemny brąz, prawie smoliste, nieprzejrzyste
    Wysycenie - łagodne
    Smak - łagodne palone akcenty, kawa z mlekiem, lekka ziarnistość, ciut kwasku, nieznaczna goryczka na finiszu
    Treściwość - pełne

    Miękkie i łagodne w odbiorze, smaczne piwo.

    Małe zbliżenie:
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎