Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Plebiscytowa 2, Wunder BAR. Pub bawarski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Katowice, Plebiscytowa 2, Wunder BAR. Pub bawarski

    Wunder BAR. Pub bawarski ; ul. Plebiscytowa 2 ; tel. 032/ 781-76-90

    Pub w nazwie razi, ale poza tym reszta jest ok.
    Lokal proponuje:
    > piwo lane: Paulaner-Weisbier, Warsteiner - 12 zł/0,5 l. ),
    > kuchnię bawarską: obatzda z preclem, golonko na bawarskiej kapuście, spatzle,
    > muzyka z "asfaltu", czasami konkursy w jodłowaniu :0
    Nie wdając się w dogłębną ocenę wystroju, napiszę krótko - ekstra !!!
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Odp: Katowice

    celt_birofil napisał(a)
    Wunder BAR. Pub bawarski ; ul. Plebiscytowa 2 ; tel. 032/ 781-76-90

    Pub w nazwie razi, ale poza tym reszta jest ok.
    Lokal proponuje:
    > piwo lane: Paulaner-Weisbier, Warsteiner - 12 zł/0,5 l. ),
    > kuchnię bawarską: obatzda z preclem, golonko na bawarskiej kapuście, spatzle,
    > muzyka z "asfaltu", czasami konkursy w jodłowaniu :0
    Nie wdając się w dogłębną ocenę wystroju, napiszę krótko - ekstra !!!
    Miejsce zacne. Mają tam na wystawce parę pustych butelek. I to z etykietami których nie posiadam.
    Za to w lutym będą do wzięcia, całkiem legalnie, piękne szklanice do Paulanera
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Krzych15
      Senior
      • 10-2002
      • 596

      #3
      Polecam Wunder Bar na Plebiscytowej tym bardziej że właścicielem jest mój kolega K.Mróz.
      krzych
      Dzień bez piwa to stracony dzień.

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #4
        Krzych15 napisał(a)
        Polecam Wunder Bar na Plebiscytowej tym bardziej że właścicielem jest mój kolega K.Mróz.
        Patrz post numer 1
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • jarasjarsz
          Junior
          • 12-2005
          • 7

          #5
          wunder

          oj .. tam jest proporcjonalnie fajnie i drogo...
          Kelnerki ładne, jedzenie pycha - mniam za bawarskie koryto..
          i litrowe kufle to jest dobra rzecz, można rękę poćwiczyć..
          polecać mozna i nie tylko birofilstwu..
          serio

          Comment

          • kogra
            Senior
            • 03-2005
            • 139

            #6
            Katowice, Plebiscytowa, Wunder Bar

            Niestety nie znam numeru, ale znajduje się zaraz na poczatku po lewej stronie idąc od ul. Wojewódzkiej. Nazwa bar nie jest adekwatna. jest rto razcej eleganck, malutkii pub z malutkim ogródkiem na 2 stoliki. można tam też cos zjeść. Ale najważniejsze to piwa z beczki : Warsteiner, i dwa pszeniczne - Paulaner oraz Weihenstephaner. Ceny; duże 11,90, małe 9,90.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ta knajpa ma już swój temat: Katowice, Plebiscytowa 2, Wunder BAR. Pub bawarski
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • kogra
                Senior
                • 03-2005
                • 139

                #8
                Sorry ale w wyszukiwarce nie znalazłem.

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  St. Patrick's

                  W dzisiejszy dodatku Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o tym lokalu.
                  "AGNIESZKA ZAKRZEWSKA
                  cjg@katowice.agora.pl
                  W Dzień św. Patryka nie może zabraknąć dwóch rzeczy - dobrej muzyki i ciemnego piwa, najlepiej Guinnessa. Ten rozpoznawalny wszędzie ciemny trunek z charakterystyczną gęstą pianą swoją kolebkę ma w stolicy Irlandii. Historia jego powstania w skrócie brzmi tak: w 1759 roku do Dublina przyjechał Arthur Guinness. Kupił mały browar i rozkręcił interes. Zaledwie kilka lat później opracował recepturę portera - czarnego piwa. Alkohol swój nietypowy kolor zawdzięczał dodatkowi palonego jęczmienia (proces produkcji piwa możemy dokładnie prześledzić podczas wizyty w dublińskim Muzeum Guinnessa). Nowy gatunek był strzałem w dziesiątkę i podbił cały świat. Interes Arthura Guinnessa został w rodzinnych rękach. Syn, równie utalentowany, wymyślił Guinness Extra Superior Porter (tzw. stout - mocny porter). Wnuk rozbudował browar, wprowadził logo i charakterystyczny podpis „Arthur Guinness".
                  Dobrze przygotowaną kartę menu na „dzień irlandzki" ma katowicki WunderBar. - Wprowadzamy do naszej restauracji nowe piwo - Guinness. Dzień św. Patryka będziemy świętować pierwszy raz, ale przez trzy dni, od piątku do niedzieli - mówi Joanna Lukomska z WunderBaru. Nie zabraknie kawy po irlandzku podawanej z irlandzką whisky, kremowego likieru (wspaniała mieszanka cukru, irlandzkiej śmietanki, wanilii i kakao), drinków, np. Zielona Irlandia, Zielona Miłość. W WunderBarze skosztujemy też słynnej irlandzkiej potrawy narodowej Dublin Coddle. - Inna polska nazwa tej potrawy, którą znalazłam, to Dublińska Rozpusta. Przyrządza sie ją z surowego i wędzonego boczku, wieprzowej kiełbasy, ziemniaków, jabłek, dodaje pęczek świeżych ziół i kilka innych przypraw. Z deserów proponujemy czekoladowe ciasto z likierem - zachęca Łukomska. Odpowiednią oprawą w WunderBarze będą muzyka i zielona dekoracja."
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎