Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Grodzka 16, Św. Michał - pub regionalny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Lublin, Grodzka 16, Św. Michał - pub regionalny

    Nowy lokal, na miejscu bodaj Starej Drukarni, o którym warto wspomnieć ze względu na to, że ma znacznie większy wybór piw niż większość lokali na Starówce. Z nalewka: oprócz Perły, Jagiełło Pils, Magnus, Kormoran Niefiltrowany.
    Butelka: Perła, Lipcowe, Nałęczowskie, Jagiełło Pils, Magnus
    Ciechan Lagerowe, Pszeniczne, Grand Prix
    Miłosław Marcowe, Pszeniczne
    Kormoran Śliwka w Piwie, Plon brązowy
    Raciborskie (nie pamiętam które)
    Bojan Toporek
    plus koncernówka (z obcych: Guiness, Paulaner, Budweiser, Pilsner Urquel)
    Wystrój średnio mi się podoba. Kiczowaty archanioł Michał na czymś w rodzaju plafonu, nad wejściem obok mozaiki z tymże archaniołem Michałem wmontowane czerwone skrzynki Perły.
    Ceny za wysokie jak na takie miejsce: Bojan Toporek 8,90; Lipcowe 5, 90; Lagerowe, 7,90; Plon i Grand Prix, 11,90.
  • babka_zielarka
    Junior
    • 07-2012
    • 12

    #2
    Byłam dzisiaj. Nie warte uwagi, zwłaszcza, że parę metrów dalej jest "u fotografa". Już nawet lepiej do Grodzkiej iść, też bliziutko. Choć jedzenie podobno przepyszne, ale byłam tylko na piwo (zrobiłam wykład barmanowi, bo nie wiedział co sprzedaje :P)
    Last edited by babka_zielarka; 15-05-2014, 13:46.

    Comment

    • Vortex
      Senior
      • 12-2011
      • 153

      #3
      jeśli chodzi o ofertę piwną na kranach były 2 pozycje warzone w Chełmie specjalnie dla lokalu: jasne i ciemne. Jasne spróbowałem i wyszło naprawdę przyzwoicie. Oprócz tego na kranach można było dostać m.in. Magnusa, Perłę. Oprócz pilsa, skusiłem się jeszcze na butelkową IPĘ, także warzoną specjalnie dla lokalu, na etykiecie było logo Czarnego Kota z Radomia. W każdym razie IPA bez rewelacji.
      Na pewno trzeba docenić lokal za serwowane posiłki, bardzo smaczny regionalny forszmak, na drugie danie: burgery, schabowy po lubelsku, stek - wszystko w naprawdę obfitych zestawach, a i cenowo wychodzi przyzwoicie.
      Można także spróbować pitnego miodu.
      Lokal fajnie urządzony, położenie na Starym Mieście.
      Last edited by Vortex; 18-05-2015, 22:21.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Masz na myśli ulepkowatego Magnusa?

        Comment

        • Vortex
          Senior
          • 12-2011
          • 153

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Masz na myśli ulepkowatego Magnusa?
          Tego własnie. Ale jak widać musi im schodzić, bo ze słyszenia jest to ponoć pozycja stała na kranie.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            W lokalu spore zmiany. Otworzono nową salę z 30 kranami + pompa.
            Wystrój różni się od pozostałej części pubu, jest bardziej hipstersko/nowoczesny - beton, cegła, obdrapane ścian, takie tam... Na plus długi bar z kilkunastoma miejscami i duże ekrany do oglądania meczów

            Sympatyczna i raczej sprawna obsługa, warto byłoby panom zwrócić jednak uwagę, że na "dziękuję" klienta nie powinni odpowiadać "proszę".

            Asortyment piwa można sprawdzić tutaj: https://ontap.pl/?multitap_id=214 Szaleństwa jakiegoś nie ma, ale na pewno można coś wybrać. Na razi wszystkie piwa świeżutkie (dwa dni od otwarcia)zobaczymy jak będą rotować... Chyba nie tylko ja mam obawy, że tych kranów jest ciut za dużo. Wszystkie piwa niestety w jednakowej, za niskiej temperaturze. Pozytywnym wyjątkiem jest pompa, Przerwa Kawowa od Zakładowego wypadła bardzo fajnie i była w odpowiedniej temperaturze.

            Podoba mi się koncepcja próbek piw o pojemności 170ml - dla mnie w sam raz. Taka "deska" czterech próbek jest w cenie 9,9 zł, przy wyborze piw zagranicznych cena rośnie do bodajże 15,9 zł. Obecnie duże piwa krajowe są w promocyjnej cenie 9,9 zł, niestety cena małego to aż 8,9 zł. Dla mnie optymalne byłoby małe piwo o pojemności 250ml za połowę ceny dużego.

            Jedzenia nie próbowaliśmy, wybrór dań nie jest duży i typowo "pubowy" (http://www.pubregionalny.pl/files/MENU_SWMICHAL.pdf) Wyróżniają się dania regionalne, forszmak i cebularze.

            Okna z nowej sali wychodzą na patio, gdzie być może w lecie będzie ogródek.

            Po pierwszej wizycie wrażenia raczej pozytywne, wpadniemy niedługo sprawdzić czy się piwo nie kisi
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Ja zacznę tam wpadać, jak oferta będzie nieco ciekawsza (nawet jak tych czynnych kranów miałoby być nieco mniej).

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszystkie piwa niestety w jednakowej, za niskiej temperaturze. Pozytywnym wyjątkiem jest pompa, Przerwa Kawowa od Zakładowego wypadła bardzo fajnie i była w odpowiedniej temperaturze.
                Byłem wczoraj i miałem podobne odczucia. Przerwa kawowa po wypiciu tych zimnych piw, wydała sie mi nawet za ciepła.

                Te próbki przy tylu kranach to także dla mnie dobry pomysł.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Ceny piw jakieś... spaczone.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Nie spaczone, tylko promocyjne. Wiadomo, że nikt nie będzie sprzedawał 0,5l za 9,90 przez cały czas.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Chodziło mi o cenę za pojemność 0,3 w stosunku do 0,5.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie spaczone, tylko promocyjne. Wiadomo, że nikt nie będzie sprzedawał 0,5l za 9,90 przez cały czas.
                        A dlaczego? To powiedziałbym i tak zawyżona cena.

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                          A dlaczego? To powiedziałbym i tak zawyżona cena.
                          Dlatego, że w lubelskich knajpach średnia cena za 0,5 litra rzemieślniczego piwa to 12-13zł.

                          Comment

                          • Warzywo
                            Senior
                            • 08-2016
                            • 955

                            #14
                            Nie wiedziałem, że ceny są ustalane wspólnie przez sprzedawców (to się chyba zmowa nazywa) i wszędzie musi być tak samo.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dlatego, że w lubelskich knajpach średnia cena za 0,5 litra rzemieślniczego piwa to 12-13zł.
                              To jest moim zdaniem drogo jak na Lublin, ale jak to kraft... i tak się sprzeda.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎