Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baladin, Nazionale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    Baladin, Nazionale

    Piwo uwarzone z dodatkiem dwóch Włoskich przypraw, kolendry i bergamoty. Wydawać by się mogło, że jest to Witbier i użyte dodatki mogły by to sugerować niemniej Na stronie piwo umieszczone jest w kategorii piw mocno chmielonych, zaś RateBeer sugeruje styl jako Golden Ale/Blonde Ale.


    Piana: Niewysoka, średnio pęcherzykowa, szybko się redukuje, do niewielkiego kożuszka.
    Kolor: Złote wpadające w ciemniejszy odcień, mocno zamglone.
    Aromat:Z butelki wyczuwalny przyjemny słodki aromat lekko słodowy z nutą drożdżowo-szampańską tudzież winną. W szkle aromaty kolendry i kwiatów z subtelnym alkoholem.
    Smak: Piwo dość podobne do Wita, z równie wysokim wysyceniem, przyjemna niewielka słodycz skontrowana niewysoką goryczką. W smaku dominuje kolendra, z jej pieprznym ostrym i korzennym charakterem. Finisz przyjemny troszkę ostry przez wysokie wysycenie które czuć na języku.

    Piwo mega pijalne, wysokie wysycenie plus spora ilość alkoholu bo aż 6,5% przy 13,6 Plato potrafi dać o sobie znać. Pomarańczy w gruncie rzeczy nie udało mi się doszukać, może przy następnej (jak będzie) okazji.
    Last edited by sibarh; 09-06-2014, 15:38.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎