Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carrig, Pipers Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Carrig, Pipers Pale Ale

    Drugie piwo i drugie ejl z tego nowootwartego w 2014 roku browaru. Tym razem odmiana „blada”.

    PIANA: piwo w momencie otwierania najprawdopodobniej było zgazowane jakimś wstrząsem. Odkapslowaniu towarzyszył lekki huk i mimo że piwo nie „wykipiłało” z butelki to po nalaniu piana stanowiła około 90 procent objętości. Gdy już opadła do powiedzmy połowy zrobiłem zdjęcie. Biała z lekkim kremowym odcieniem, dosyć puszysta, drobna i oblepiająca szkło. Trzymająca się dobrze na powierzchni nawet po minimum 20 minutach od nalania.

    NAGAZOWANIE: po przejściu „pierwszej fali uderzeniowej” spowodowanej najprawdopodobniej lekkim wstrząsem uspokoiło się i bąbelki spokojnie fruną ku powierzchni jak w pozostałych piwach. Jednym słowem w normie.

    KOLOR: złoto takie wpadające nieco w herbaciany odcień. Jak na pale ale wg mnie troszkę za ciemny. Klarowny.

    SMAK: pierwszy i kolejne łyki i czuję dziwny acz miły jakby wiśnowy posmak. Coś w klimatach hmmm... kompotu. Goryczka prawie nieodczuwalna. Ów „kompot” wyczuwalny również w zapachu ale proszę się tym nadmiernie nie sugerować. Szukając fachowego potwierdzenia swoich doznań organoleptycznych spoglądam na etę a tam wzmianka o nowozelandzkim chmielu i tropikalnych owocach a więc coś jest na rzeczy. Alkohol 4,4 %

    OPAKOWANIE: etykieta praktycznie identyczna jak w poprzednim piwie z tego browaru. W zasadzie rózni się jedynie nazwą piwa i odcieniem pomarańczowego koloru. Wg mnie powinna być znacznie bardziej różniąca się kolorystycznie. Gdy oba piwa stoją obok siebie na półce sklepowej na pierwszy rzut oka ciężko się domysleć że to 2 różne produkty. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎