Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Unleash the Yeast Pilsen Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    BrewDog, Unleash the Yeast Pilsen Lager

    Tym razem Szkoci z BD postanowili podkreślić niepodważalną rolę drożdży w procesie tworzenia piwa i wymyślili sobie mini serię czterech klasycznych styli piwnych, które oparte są o te same składniki. Całość, ujęta pod oczywiście nieco prowokacyjną nazwą "unleash the yeast", to karkołomna nieco wycieczka od lagera, poprzez pszeniczniaka do amerykańskiego elja i wreszcie belgijskiego piwa trapistów. Uff... Trzymam w dłoni Pilsen Lagera. Ma on, jak wszystkie pozostałe piwa serii 6,3% alkoholu.

    Barwa pełna, bursztynowa. Bardzo delikatne zamglenie.
    Drobna, wyjątkowo mięsista żółtawo-kremowa piana. Silnie oblepia szkło. Niezwykle trwała, przypomina nieco tą z piw pszenicznych.
    Aromat o wydatnym udziale kwiatowo-owocowych estrów. W dalszym planie nieco ziarnista, trochę ostra słodowość.
    W smaku piwo przypomina bardziej angielskie ale niż lagera. Wyraźna ale miękka goryczka, powiązana z kwiatowym charakterem chmieli. Mocne nuty słodowe, gasnące zbożową ziarnistością na podniebieniu. Wyczuwalne także drożdżowe odcienie.
    Średnie w kierunku wyższego nagazowanie.
    Opakowanie identyczne jak w przypadku innych Brew Dogów. Tutaj amarantowo. I opis całego projektu serii.

    Traktuję to piwo jako element pewnej konwencji zabawy. Cztery style, takie same ABV, te same surowce... Poza drożdżami oczywiście. W tym przypadku otrzymaliśmy mocno słodowe piwo, o wysokim udziale aromatycznych klimatów chmielowych. Za wrażenia z konsumpcji nawet 8 w skali 1-10. Jeśli zaś chodzi o dopasowanie do stylu widniejącego na etykiecie (w tym przypadku to chyba do strong lagera bardziej)... artystom wolno wszystko?
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    #2
    NOS: chleb tostowy, aromaty cytrusów, skórka i sok z cytryny. Pikantny.
    USTA : nieźle nagazowane i kremowe w ustach.
    Piwo jest słodkie. Staje się nieco kwaśny jak sok z cytryny. Następnie cierpkie jak skórka z cytryny.
    ODCZUCIA : udało im się wycisnąć dużo smaku z tych drożdży. Nigdy nie powiedziałbym, że jest to piwo dolnej fermentacji.

    Last edited by sibarh; 24-04-2014, 16:24.
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎