Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Munster, Fir Bolg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Munster, Fir Bolg

    Kolejny craft uruchomiony w tym roku. Tym razem Munster Brewery z miasta Youghal w hrabstwie Cork. Sama nazwa piwa w języku irlandzkim prawdopodobnie oznacza coś w rodzaju „mięśnia piwnego”. Piwo to to wg opisu (jeszcze nie próbowałem w momencie gdy to piszę) bursztynowy lager.

    PIANA: ładna, puszysta, bardzo równomierna i bardzo trwała. Czas mija i mija a ona nadal zakrywa toń tracąc jedynie nieco na swojej wysokości. Nie brudzi ścianek szklanki.

    NAGAZOWANIE: bąble trudne do zaobserwowania ze względu na mętny kolor. Po złapaniu guli również w przełyku nie odczułem za dużo CO2. Ogólnie wydaje się bardzo niewielkie zwłaszcza jak na lagera.

    KOLOR: herbaciane złoto. Nazwa amber w opisie na ecie również wydaje się odpowiednia. Mętne.

    SMAK: jeśli ma być to lager to na pewno nie jest typowy dla tego gatunku. Ogólnie goryczka nie jest duża, jakieś słodkawe posmaki trudne jednak dla mnie do opisania. Etykieta też nie precyzuje czym konkretnie one są. Piwo lekkie ale na pewno nie jakieś w stylu ogólnych, ożeźwiających lagerów. Trudno mi ogólnie zebrać w słowa wrażenia po nim. Alkohol 4,2%.

    OPAKOWANIE: orginalna graficznie eta przynajmniej w porównaniu do innych irlandzkich. Niebrzydka. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎