Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Plac Nowy 1, Plac Nowy 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    Plac Nowy 1, Plac Nowy 1

    Nowy lokal, w nowym budynku, o nazwie takiej samej jak adres. Przestronny, dwupoziomowy (górny poziom to duża antresola). Dość elegancko wykończony, duży. Nie jest to pub, a raczej restauracja z wyraźnym akcentem piwnym (slogan pod nazwą: "jedzenie i piwo"), bez krzeseł przy barze. Niekoniecznie tania (ale nie jadłem tam).
    Lane piwa to: Majer - Ciemne, Jan Olbracht - Śmietanka Toruńska, Reden - Jasne i Tyskie - Książęce Czerwony Lager. W menu jeszcze Pils z Jana Olbrachta i Miodowe z browaru Reden, ale nie jestem pewien czy jeszcze były (Jasnego z Redena i Czerwonego Lagera w karcie akurat nie było). Ceny: 10 zł za 0,4 l oraz 8 zł za 0,25 l.
    Miejsce fajne, piwa lane nietypowe (na razie głównie z browarów restauracyjnych) i całkiem dobrze dobrane smakowo. Atrakcyjne panie kelnerki piwnie jeszcze się nie wyrobiły i mają problemy z podaniem aktualnej oferty i nie tylko (zamiast zamówionego Pilsa dostałem Śmietankę Toruńską).
    Lokal ma własne podstawki.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Mają podejście rodem z korporacji. Kelnerka zapytała po co robię zdjęcia więc poprosiłem o rozmowę z menadżerem aby wyjaśnić sprawę. Pani menadżer stwierdziła, że zdjęcia przed publikacją muszą być autoryzowane bo, cytuję "chcą mieć nad nimi pełną kontrolę".
    Jak opinie będą niekorzystne w tym temacie to może będą interweniować u ARTa . Ale bbiz to chyba nie ich target...
    Last edited by docent; 07-05-2014, 14:01.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      A czy jest jakiś prawny zakaz fotografowania miejsc? I nie mam na myśli strategicznych dla obronności miejsc?!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        A czy jest jakiś prawny zakaz fotografowania miejsc? I nie mam na myśli strategicznych dla obronności miejsc?!
        Jakby była informacja o zakazie to wtedy tak - właściciel tak ustala i wtedy trzeba zapytać o specjalną zgodę. W innym przypadku jest to miejsce publiczne. A w kwestii miejsca publicznego pojawia się temat rozpowszechniania wizerunku osób w miejscu publicznym:

        Osoby, które stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna są pozbawione prawa do decydowania o rozpowszechnianiu swojego wizerunku. Zatem rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga zezwolenia, jeżeli stanowi on jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia. Celem powyższego wyłączenia jest umożliwienie prowadzenia działalności dokumentacyjnej i sprawozdawczej, a także zapewnienie wolności fotografowania wydarzeń publicznych. W związku z tym wydaje się, że co do zasady nie ma przeszkód prawnych uniemożliwiających autorowi zamieszczenie w Internecie lub na wystawie fotografii zrobionych na ulicy, na których są widoczne twarze obcych ludzi. Przy czym należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym np. przy okazji imprezy publicznej czy przebywania na wolnym powietrzu. Ponadto nie jest dozwolone rozpowszechnianie bez zgody portretowanego zarówno jego wizerunków "skadrowanych", jaki i wizerunków wkomponowanych w większą całość, lecz stworzonych w warunkach naruszenie jego prawa do prywatności.

        Źródło
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Knajpa jest jak najbardziej miejscem publicznym, więc nie bardzo wiem z jakich prawnych względów zabroniono fotografowania? (pomijając kwestię utrwalania wizerunków osób, które sobie tego nie życzą). BTW, nam na premierze Osjanna jakaś dziewuszka pstryknęła foto, bez żadnej prośby o zgodę. Na moją sugestię, że nie powinna tak robić, bo wymagana jest moja na to zgoda. Zapytała o nią i na moje dalsze pytania wyjaśniła do czego jej potrzebne. Marginalne, że nieco rozmijała się z prawdą, bo jak się okazało była reporterką internetowej gazety.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Knajpa jest jak najbardziej miejscem publicznym, więc nie bardzo wiem z jakich prawnych względów zabroniono fotografowania? (pomijając kwestię utrwalania wizerunków osób, które sobie tego nie życzą).
            Nie chodziło o względy prawne. Menedżer stwierdził, że chcą mieć zdjęcia zatwierdzone przez nich przed publikacją, a najlepiej jakby były aranżowane tzn. wykonane w czasie zamknięcia lokalu. Ich sprawa, nie zamierzam publikować czegoś na siłę
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Dość pretensjonalna knajpa, raczej dal klienteli cudzoziemsko-korporacyjno-dorobkiewiczowskiej, choć pozory mogą mylić, bo ceny dań nie są wcale wygórowane, a jedzenie - moim zdaniem - dobre. Obsługa też ma pretensjonalne zachowania, ale tempo i maniery dobre.
              Trochę mnie zdziwiło, że w takim miejscu akurat są piwa z Chorzowa, Torunia i Gliwic.
              Minus: długa droga do toalety w podziemiach. Tamże także coś w rodzaju klub "Kręgle i piwo".
              Tylko dla kaprysu, jeśli nie ma się czasu pojechać do źródła, a Omerta lub Beer Zone się znudziły,

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #8
                Czy ktoś wie co obecnie mają na kranach ?
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ktoś wie co obecnie mają na kranach ?
                  Jak przechodziłem w zeszłym tygodniu to był Jan Olbracht, Majer, Reden (czyli to co na starcie) i bodajże Brackie.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy ktoś wie co obecnie mają na kranach ?
                    U nich chyba nie ma rotacji skoro piwa mają wpisane do stałego menu:

                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Już wkrótce zagości na kranach Stary Kraków.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        No widzisz, a nie powiedziałeś... Nie trzeba jechać do Huty, wystarczy się przespacerować na Kazimierz.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Może być także w Non Iron, w Weźże Krafta i w jeszcze jednym lokalu, ale w tym ma być na stałe.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może być także w Non Iron, w Weźże Krafta i w jeszcze jednym lokalu, ale w tym ma być na stałe.
                            także Strefa Piwa, House of..., Forum Przestrzenie (tego ostatniego nie mogłem sobie przypomnieć). W Weźże... mogą być tylko same mocno chmielone.

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              Proszę się skupić na konkretnym lokalu i jego asortymencie, a nie dostępności piw ze Starego Krakowa w różnych lokalach. Większość z nich ma swoje tematy i tam swobodni można dodać o tym wzmiankę.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎