Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Łódzkie, Mocne

    Nie mylić z piwem o tej samej nazwie pochodzącym z Browaru Stanley!

    Zawartość alkoholu do 7% objętości, ekstraktu 15% wagowo.

    Jak na razie, najlepsze z próbowanych dotychczas przeze mnie produktów browaru z Łodzi!

    Jasna, gęsta, trwała piana, złocista barwa, przyjemny chmielowy zapach, wyraźny, zdecydowany, wyważony smak bez natrętnej woni alkoholu.

    Piwo mocne, ale nie nazbyt. Weszło bardzo lekko.

    Pychota. 5.
  • talrasha
    Senior
    • 11-2001
    • 685

    #2
    Pewnie już wiesz z moich wcześniejszych wypowiedzi, że Łódzike mocne to jedno z moich ulubinych piwek (Piwo - konkretnie > COOL Łódzki, Browary Łódzkie, inna z dyskusji to ta cała afera z moim podpisem "pan nienawiści i dyskusja "Tęsknimy za Marusią" i inne)
    Całkowicie się z tobą zgadzam, że to piwko zasługuje na 5/5 i że jest

    Piwo mocne, ale nie nazbyt. Weszło bardzo lekko
    Polecam je wszystkim, nawet Marusi, która nie przepada za Łodzią, a z przykrością stwierdzam, że ciężko jest je dostać poza nią, a czasami w Łodzi mam kłopoty - cóż takie są niestety realia, że bez dobrej reklamy i całego ogółu spraw związanych z markeringiem nawet najlepszym piwkom ciężko się przebić.
    Mam tylko nadzieję, że browary łodzkie nie znikną z rynku piw - opanowanego już coraz bardziej przez "giganty".
    Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      U mnie niestety piwa z Łodzi są nie do dostania.
      Żeby było śmieszniej to największy zapas tych piwek - kilka różnych - przywiozłem jakiś czas temu z Nałęczowa.
      Last edited by adam16; 26-11-2001, 17:28.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • talrasha
        Senior
        • 11-2001
        • 685

        #4
        U mnie niestety piwa z Łodzi są nie do dostania.
        Cieszę się, że piszesz niestety bo wnioskuję, że smakuje ci to piwko i chętnie byś je kupował gdyby było w sprzedaży.
        Mam rację?
        Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          To jest tak że jedne mi smakują inne nie. Niestety ostatnio nie mogę posprawdzać czy się coś w tych Łódzkich smakach pozmieniało czy nie. Oczywiście z powodu wyżej wymienionego.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Simon
            † 1964-2008 Piwosz w Raju
            • 02-2001
            • 993

            #6
            Browary Łódzkie - jeśli ich dystrybucja będzie taka jak teraz - czyli nie do dostania na własnym rynku to wróżę im szybki upadek lub... przynależność do któregoś z 4-ch "gigantów" .
            Jeśli wariant 1 - to niestety niedługo będzie istnieć wyłącznie we wspomnieniach.
            Simon

            Comment

            • prima
              Senior
              • 06-2001
              • 148

              #7
              W Sieradzu to piwo też jest nieosiągalne. Najbliższy sklep firmowy Browarów Łódzkich jest w Zduńskiej Woli. Teraz takie czasy : jak się nie reklamujesz to ludzie się o towar nie pytają. A jak się nie pytają to handel nie zamawia i sę kółko zamyka.

              Comment

              • talrasha
                Senior
                • 11-2001
                • 685

                #8
                Takie są niestety realia i myślę, że jeżeli chodzi o browary łódzkie nic się narazie nie zmieni - może jak skonczę studia postaram się coś zmienić - kupie browar
                Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                Comment

                • And69
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 1487

                  #9
                  Jak dla mnie mało ciekawe piwo , może od zeszłego roku robią inaczej . Niemiało wcale piany , gaz też zaraz uciekł i okropny smak spirytusowy , taki imperator troszke lżejszy .
                  Na pewno było świeże bo kupowane w piątek w sklepie przy browarze . Tak że na dzień dzisiejszy 1

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #10
                    I jeszcze scan co wszyscy wiedzieli o czym była mowa
                    Attached Files

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #11
                      "Skombinowane" własnym sumptem, bo w Opolu nie do dostania.
                      Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie za mocne. Troszkę za dużo alkoholu jak dla mnie.
                      Piana zniknęła po 15 sek. ogólnie była uboga i gruboziarnista.
                      Kolor bursztyn, gazu mało.
                      W zapachu wyczuwalny alkohol i dużo słodyczy, miałem wrażenie że jakieś śliwki lub inne owoce.
                      W smaku słodycz, trochę alkoholu. Dość ciężkie, powoli się przelewało po podniebieniu i na długo tam zagościło.
                      Ogólna ocena - 4.
                      Po raz kolejny pozdrawiam piwowarów dowcipnisiów z Łodzi!
                      Mocne Łódzkie- Light Beer!
                      Muszę się napić
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • talrasha
                        Senior
                        • 11-2001
                        • 685

                        #12
                        And69 napisal/a
                        Jak dla mnie mało ciekawe piwo , może od zeszłego roku robią inaczej . Niemiało wcale piany , gaz też zaraz uciekł i okropny smak spirytusowy , taki imperator troszke lżejszy .
                        Na pewno było świeże bo kupowane w piątek w sklepie przy browarze . Tak że na dzień dzisiejszy 1
                        Nie bardzo wiem jak mam tego piwka bronić bo wszystko to co napoisałeś o nim w moich egzemlarzach nie występuje, a nie chcę byś uważał, że posądzam cię o kłamstwo. Dla mnie to najlepsze piwko mocne.
                        Być może była to jakaś nieudana partia, jeśli masz jeszcze butelkę lub puszkę po tym piwie to napisz mi numer partii.
                        Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #13
                          Tradycyjna butelka to moim zdaniem zaleta. Piana wytwarza sie dość obficielecz szybko opada i ma niestety nieco żółtawy kolor. Zapach lekki, nie za ostry. W smaku wyczuwalna lekka goryczka, przyjemny smak z posmakiem chmielu. Barwa niestety jak dla mnie zbyt żółta jak na mocne piwo. Mimo wszystko jest to jedno z moich ulubionych piwek!

                          Moja ocena: [4.15]
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • sklep-piwowar
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 559

                            #14
                            adam16 napisał(a)
                            U mnie niestety piwa z Łodzi są nie do dostania.
                            Żeby było śmieszniej to największy zapas tych piwek - kilka różnych - przywiozłem jakiś czas temu z Nałęczowa.
                            Co robiłeś w Nałęczowie ? Tak się składa ,że urodziłem się w Nałęczowie i niedaleko mieszkam.Następnym razem jak będziesz w pobliżu to wpadnij do naszego sklepu ,mamy oprócz mocnego jeszcze kilka innych z Łodzi

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              sklep-piwowar napisał(a)


                              Co robiłeś w Nałęczowie ? Tak się składa ,że urodziłem się w Nałęczowie i niedaleko mieszkam.Następnym razem jak będziesz w pobliżu to wpadnij do naszego sklepu ,mamy oprócz mocnego jeszcze kilka innych z Łodzi
                              Patrz PW
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎