Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

moja kolekcja :)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    moja kolekcja :)

    Witam

    Kolekcjonuję piwo więcej przybywa niż ubywa Aktualnie posiadam 346 piw (głównie Belgia). Posiadam kilka ciekawych okazów jak np:

    Keizery niebieskie (2 sztuki z rocznika 2001, 1 sztuka z rocznika 2000)




    Foto zbiorcze (jeszcze przed tegorocznym majowym wyjazdem do Belgii)



    tutaj tegoroczne zakupy https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...13491948_n.jpg


    z ciekawszych rzeczy to posiadam m.in. 2x po pełnej kracie westvleterenów 12, 2 sztuki 12stek ale przeterminowanych, 1 sztukę ósemki przeterminowanej, i blonda tez przeterminowanego (juz prawie 2lata), z innych ciekawych to Boon oude geuze vat 44 (8.5%- wiec jak na lambika to sporo), Bzart oude lambiek, Horals mega blend z 2011, 2 sztuki De Molen weer & wind (barley wine 16.2%, limitowane i numerowane butelki), 2 nieznane piwa z browaru struise (bez etykiet- dostałem gratis- sprzedawca w browarze powiedział ze nie wie jakie to piwo ), 1 sztuka De dochter van de korenaar- L'ensemble- w hurtowni w Belgii był limit kupna- 1 butelka na osobe, 11 sztuk 3 fonteinen- zwet.be (english porter ale na dzikich drożdżach.... wyborne piwo), posiadam też kilkanaście przeterminowanych porterów z Polski- ale są to wciąż młode piwa, także siedzą one sobie w kartoniku na dnie szafy i nic im się nie dzieje... jeszcze z ciekawszych to m.in. 2 sharki z terminem do sierpnia 2013 (o ile dobrze pamiętam)


    Generalnie piwami belgijskimi zainteresowałem się jakoś pod koniec 2010 roku, w 2012 w weekend majowy 1 raz pojechałem do Belgii, w 2013 (też na weekend majowy) również w Belgii byłem, no i w 2014. Piwa zasadniczo więcej przybywa niż ubywa, zrobił się problem ze składowaniem wszystkiego W moich zbiorach dominują lambiki i to te konkretne, lecz znajdą się i Risy które również uwielbiam.

    Plany są takie aby mieć jeszcze więcej lambików i Ris-ów. Poluje na Black Alberty i Cuvee Delphine od struise, lecz w Polsce tego dostać za bardzo nie można.

    Jak ktoś ma pytanie to proszę pytać


    PS. Szału z piwami nie ma, ale jest co pić.
    Last edited by baroN1; 19-05-2014, 20:49.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Ciekawi mnie, czy pijesz te piwa, czy kolekcjonujesz pełne butelki?Bo twoja wypowiedź nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

    Comment

    • baroN1
      Senior
      • 08-2011
      • 181

      #3
      Czasem spożywam z reguły 1 na tydzień, czasem 1 na 2tygodnie...
      Lambik jak i Ris im starszy tym lepszy, więc nie ma co się spieszyć.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎