Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Białoruś, Mińsk, Olszewskogo 10, Bristle (browar Bierbank)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Białoruś, Mińsk, Olszewskogo 10, Bristle (browar Bierbank)

    W sumie największe rozczarowanie tego wyjazdu. Browar mieści się w klubie Jamajka. Już na wejściu widzimy doklejoną do obrzydliwego poprzemysłowego kloca krytą strzechą wiatę będącą wejściem. Wewnątrz speluna ciemna z dużymi telebimami (akurat leciał hokej). Na pytanie o piwo, barmanka wymienia mi znane białoruskie marki. Dopiero jak wspomniałem o Bierbank dotarło do niej czego oczekuję. Nie widać sprzętu. Jest na zapleczu, "w niedzielę nikt tam Cię nie wpuści" tak wydaje mi się usłyszałem od barmanki. Dla tych, którzy chcą mimo to podpatrzyć w tym filmiku widać browar.
    Zależało mi najbardziej na Porterze i Fabrycznym, bo wg Untappd.com to ostatnie jest to wędzonym piwem, ale ich nie było. Było Rublewoe, Rybinowoe oraz jakieś jasne, chyba Procentnoe. Cena 30 000/44 000 rubli. Te dwa pierwsze piłem i były poprawne, bez wad. Trzecie czeka na degustację. Też jak w Druzja nalewają do litrowych PETów ładnie zapakowane w papierową firmową torbę.
    Można coś zjeść, ale ceny zaczynają się od 160 000 rubli za proste danie z grilowanego mięsa świni z kapustą zasmażaną podanymi na drewnianej desce.
    Z gadżetów firmowych tylko podstawki. Szkło gołe.
    Attached Files
    Last edited by e-prezes; 19-05-2014, 22:09.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Dla uzupełnienia... Właścicielem jest Анатолий Байдачный - znana postać na wschodzie Europy.
    Najprościej z dworca dojechać autobusem 46 i 78 (przystanek Ленинградская) wysiadka Бирюзова.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Kilka zdjęć wnętrz tutaj. Wygląda to lepiej niż gdy tam byłem

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Obecnie lokal zwie się Bristle.
        Last edited by e-prezes; 27-06-2014, 12:51.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Szkło gołe.
          Już jest firmowe. Jednak trzeba będzie ponownie nawiedzić.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Przed Świętami było: Fabrycznoe (podwędzany lager), Procentnoe (lager), Pszenicznoe, Porter (bałtycki), Rublevoe (ciemne a la dunkel), Rubinovoe Kremlovskoe (wiedeńskie) i Valutnoe (pils).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Tu podobnie jak w Arbat można skorzystać z internetowych kodów i zniżki na jedzenie.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Ostatnio widziane tam: 13 Litar IPA oraz dwa stouty kawowe Cafe com Leite BrewTeam-u i Coffee Stout Staromestnego. Okolica taka sobie, ale klubownia pełną gębą.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Kilka zdjęć z browaru wrzucono na profil FB. Widoczne bez logowania.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Jest szkło z nowym logo browaru. Poza tym aktualnie na kranach bock, a poza tym piwa brzeskiego 13 Litar, kontraktowego Blood Brothers z Mińska i rosyjskich piwowarni - rotacyjnie. Zrobił się z tego prawdziwy multitap. Piwa także na wynos, choć można je dostać w marketach.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Piwa browaru przeszły mocną ewolucję i mimo nielicznych wpadek są smaczne i w dobrym wyborze. Sam lokal bez większych zmian. Dojazd metrem i 500 m z buta.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎