Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Senica, Robotnícka 93, Minipivovar Štramák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Słowacja, Senica, Robotnícka 93, Minipivovar Štramák

    Senica to niewielkie miasteczko w północno-zachodniej Słowacji, niedaleko granicy z Czechami.
    Od 2013 roku miasteczko figuruje na Słowackiej mapie piwnej, po tym jak swoją działalność zainaugurował nowy mikrus "Štramák".
    Do minibrowaru robiłem dwa podejścia. W maju ubiegłego roku w czasie pierwszej próby piwa właśnie się skończyły i miały być za dwa dni..
    Po kolejnej majowej próbie 2014 wreszcie udało się i mogłem spróbować aż 5 rodzajów (!) warzonego na miejscu piwa.

    Do Senicy najlepiej dojechać pociągiem Państwowych kolei ZSSK.
    Pociągi kursują co godzinę w porannym i popołudniowym szczycie, a poza szczytem co dwie.
    Senica leży na regionalnej linii kolejowej Kuty - Trnava.
    Z dworca kolejowego do ul. Robotníckej, gdzie jest minibrowar jest około 3 km. Dystans ten można pokonać autobusem linii 2 (bilet 0,40 €), którego kursy skomunikowane są z przyjazdami pociągów.

    W niewielkim lokalu na pierwszym planie jest dość spora, wyeksponowana warzelnia, połączona z barem z siedmioma kranami.
    Dla klientów jest tylko 8 stolików, ale działa już letni ogródek, gdzie miejsc jest kilkakrotnie więcej.

    W ofercie piwnej jest 6 rodzajów piw i to nie byle jakich, w dość atrakcyjnych cenach:
    Svetlé 11° - 0,60 / 1 €
    Svetlé 12° - 0,66 / 1,10 €
    Polotmavé 12° - 0,75 / 1,20 €
    Pšeničné 13° - 0,60 / 1,10 €
    Tmavé 13° - 0,80 / 1,30 €
    Špecial 16° (było American IPA) - 1 / 1,70 €

    Podane ceny są za kufle o pojemności 0,3 i 0,5 l.
    Na początku maja było wszystko, oprócz Tmavéj 13-stki.
    Minibrowar ma własne dedykowane podstawki, szkło póki co "czyste".
    Wszystkie piwa można też kupić na wynos w półlitrowych, kapslowanych butelkach z firmowymi nalepkami.

    Do przegryzienia są paluszki, chipsy i orzeszki. Coś konkretnego na ząb można wrzucić tylko w miesiącach letnich w piątki i soboty, gdy w ogródku piwnym odpalany jest grill.
    Specjalności z piwowarskiego grilla (grillu ?) to golonka, ryby, kiełbaski i szaszłyki

    Po udanej degustacji wszystkich dostępnych piw, nie zarejestrowałem niestety godzin otwarcia minibrowaru


    Zdjęcia:



  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Cóż mogę jeszcze dodać.
    W dniu w którym byłem, było jeszcze jasne piwo ''uzenać'', czyli wędzonka 13*.
    Wszystkie piwa trzymają dobry poziom, warto tam się zjawić.
    Warzy się jak dotychczas, 650 hl. rocznie.

    Dawniej piwiarnia nosiła nazwę ''U Albina''.
    Co ciekawe nie jest to jedyny minibrowar w Senicy.
    Działa jeszcze ''Koczowniczy Browar Hellstork''. (oryg. -Kočovný pivovar Hellstork)
    Jest to ze względu na małe moce przerobowe browar kontraktowy, którego piwo było warzone w Stupavarze, a obecnie w Richtar Pubie w Bratysławie.
    Mają jednak nadzieje na swoje warzenie pełną gębą po rozbudowie.
    W Senicy można ich piwa z gatunku ''rewolucyjnych'', spróbować w knajpie Sklep Pub na Stefanikovej 695.

    Natomiast wracając do wątku Stramaka, to otwarty jest:
    Pon-Pt 10.00 - 22.00
    Sob, Ni: 13.00 - 23.00

    Strona internetowa:
    Pivovar Štramák a Pizzeria, donáška jedla a piva Štramák. Štandardne až šesť druhov piva na výčape, sudové pivo a výčapné zariadenie zdarma!


    Kilka innych fotek:





    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎