Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Trenčín, Mierové námestie 20, Trenčiansky pivovar Lanius

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Słowacja, Trenčín, Mierové námestie 20, Trenčiansky pivovar Lanius

    Minibrowar "Lanius", znajdujący się w samym centrum przepięknego Trenčina wystartował w dniu 25 kwietnia.
    Lokal składa się z trzech poziomów, gdzie sercem jest wielkie patio ze ścianami z czerwonej cegły i marmurowymi stolikami z wygrawerowanym złotym logo minibrowaru.
    Przy barze znajduje się niedużych rozmiarów warzelnia.
    Miła i uśmiechnięta obsługa uzupełnia przyjemną atmosferę panującą w lokalu.

    Minibrowar odwiedzony zaledwie dwa tygodnie po otwarciu zaskoczył ofertą piwną, która składała się z sześciu pozycji.
    Mile zaskoczyły też ceny, dość niskie jak na piwną Słowację.
    W dniu 9 maja w ofercie było:

    Český Ležiak 12° - 1 / 1,70 € (0,3 / 0,5 l.)
    Jantárový Ležiak 12° (Amberlager) - 1 / 1,70 € (8 maja skończyło się)
    Trenčianske Pšeničné 13° - 0,90 / 1,50 €
    Anglické L'udové (Porter) 14° - 1 / 1,70 €
    Irské Silné (Irish Stout) 16° - 1,50 / 2,50 €
    Britské Koloniálne 17° (India Pale Ale) - 1,50 / 2,50 €

    Mi na długo pozostał w pamięci smak wyśmienitego India Pale Ale.

    Minibrowar ma już własne podstawki, oraz całą gamę dedykowanego szkła.

    W menu klasyczne dania kuchni Czeskiej i Słowackiej.
    Polecam zupę cebulową w czarnym piwie za 1,90 €. Dania główne w cenie 6,50 - 9,90 €, przystawki, zimne i ciepłe przekąski do piwa po 2,90 €.

    Minibrowar Lanius to dobry przykład i dowód na to, że wreszcie Słowacki piwny impas został przełamany. W końcu powstają w kraju minibrowary takie jak Lanius czy Štramak, gdzie można napić się dobrego i różnorakiego piwa za naprawdę rozsądne ceny.

    Zdjęcia:




  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Wszystko zostało już napisane, mogę tylko dodać że lokalizacja tego przybytku uciechy piwnej, jest naprawdę imponująca.
    Mieści się w rzędzie kamienic na długim rynku pod wzgórzem zamkowym.
    Jest to kamienica z XVII w. w której mieszkał swego czasu pan Lanius, który udzielał się w cechu masarskim.

    Oferta browarku wręcz oszałamiająca, co sobie umyślą to uwarzą.
    Style znane i nieznane.
    Jednak podczas mojej wizyt w której spróbowałem ośmiu rodzajów piw, nie byłem do końca nimi zachwycony.
    Wydawały mi się niektóre trochę bez wyrazu.
    Najlepiej smakował stout i porter.

    Obecnie piwo sprzedawane jest również w butelkach 0.3 l ale w tej wersji jest sporo droższe od wersji lanej.

    Browarek na tyle dobrze funkcjonuje, że jest planowana w najbliższym czasie wymiana technologii, na bardziej wydajną.

    Strona internetowa (na której m.in. wykaz piw aktualnie lanych):


    I przy okazji kilka fotek:




    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Przedmówcy napisali o tym miejscu w bardzo trafny sposób. Umiejscowienie browaru bajeczne, górujący nad Rynkiem zamek oszałamia, kuchnia rewelacyjna z bardzo dobrej jakości produktów. Obsługa bez zastrzeżeń. Wystrój i klimat lokalu bardzo przytulny, w środku wielki kominek ogrzewa zmarzniętych gości i atmosferę
      Na kranach 8 piw w cenach od 1,70 do 2,50 Euro za pół litra.
      Spróbowałem 3 - Bohemian Ale, Belgian Saison oraz Weizen. Pierwsze dwa bardzo dobre, natomiast Weizen jakoś taki nijaki.
      Piwa butelkowe 0,3 l. w cenie 3,20 - 3,50 Euro zniechęcają do zabierania na wynos.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎