Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trouble, Lazy Sunday Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Trouble, Lazy Sunday Saison

    Piwo wypite zgodnie z nazwą, drugie z limitowanej serii tego browaru. Chyba pierwsze piwo typu saison uwarzone w Irlandii ale jak wiemy małe browary rzemieślnicze obecnie lubią eksperymentować z nieznanymi dotąd w ich krajach typami piw. Irlandczycy wybrali gatunek belgijski. Również i mi w zasadzie nieznany. Chyba piję je dopiero drugi raz więc nie mając punktu porównania, odniesienia opiszę po prostu wrażenia organoleptyczne.

    PIANA: niezbyt trwała. Po nalaniu biała, zbudowana ze średniej wielkości bąbli. Szybko opada i pozostaje praktycznie tylko śladowo przy krawędzi szklanki. Wydaje się być taka jak w ejlach.

    NAGAZOWANIE: obserwacja bąbli jaką przeważnie robię w tym momencie wskazuje na praktycznie ich brak w kilka minut po nalaniu. Paszczowo jednak gaz jest odczuwalny i okresliłbym go jako średni.

    KOLOR: klarowny, typowe złoto, za jasne na określenie jako „słomkowe”, za ciemne na „bursztyna” , powiedzmy - lagerowy.

    SMAK: pierwszy łyk i odczucie takiego nieco korzennego smaku, zaraz póżniej goryczka powiedzmy średniej mocy, nie wzmagająca się z kolejnymi łykami. Opis z ety wymienia jęczmień, pszenicę i ryż oraz chmiel typu Sterling. Dodatek jakiś owocowych posmaków. Alkohol 6,1%.

    OPAKOWANIE: eta podobnie jak pozostałe 3 limitówki w nowoczesnej, metalicznej, matowej kolorystyce z wielkim dominującym napisem-logiem browaru. Tutaj kolorystyka czarno-szaro-srebrna. Podoba mi się. Kapsel bez nadruku. Nie podoba mi się.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎